Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Липень » 1 » Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.
11:27
Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.

   У липні 2011 року досяг 60 років, перебуваючи на посаді державного службовця. Стаж державної служби становив понад 10 років. Проте за призначенням пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” не звертався. Чи маю я право звернутися в даний час за пенсією державного службовця та в якому розмірі буде призначено таку пенсію?
 
   Статтею 37 Закону України “Про державну службу” визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема, чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (35 років), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
   До досягнення 62-річного віку, право на пенсію за віком мають чоловіки - державні службовці, які народились, зокрема, по 31 грудня 1952 року – при досягненні ними 60 років.
   Враховуючи те, що на час досягнення пенсійного віку (60 років) дописувач працював на посаді державного службовця та має стаж державної служби понад 10 років, за наявності в нього страхового стажу 35 років, він матиме право на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”.

Переглядів: 179 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0