Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді. - 19 Лютого 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 09:43

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Лютий » 19 » Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.
16:07
Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.
   Я виховала чотирьох дітей. Чи маю я право вийти на пенсію з більш раннього віку?

   Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», жінки, які народили п’ятеро та більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менш як 15 років страхового стажу.
   Оскільки Ви народили та виховали до шестирічного віку четверо дітей, підстав для призначення Вам пенсії при досягненні 50-річного віку не має.


   Я 38 років працювала вихователем у дитячому садку, зокрема майже 14 років – у колгоспному дитсадку від районного відділу освіти. Чи маю я право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій?

   У пункті 7 – 1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку (передбаченого в статті 26 цього закону), працювали в закладах та установах державної або комунальної  форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-якої пенсії, у разі призначення пенсії за віком виплачують грошову допомогу, що не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.
   Порядок обчислення стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, і механізм виплати цієї допомоги визначено в постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1191.
   У зазначеному порядку зарахування до страхового стажу, який визначає право на виплату грошової допомоги, періоду роботи  в дошкільному закладі, що мав колективну форму власності, не передбачено.
   Оскільки Ви не маєте 30 років страхового стажу на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, підстав для виплати грошової допомоги немає.

Переглядів: 303 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
Falcon

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання