Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 13 » Пенсії для «чорнобильців» зростуть
09:54
Пенсії для «чорнобильців» зростуть
   Підвищення пенсійних виплат інвалідам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС в наступному році відбудеться внаслідок перерахунків пенсій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ». Кошти на підвищення розмірів пенсій закладено в проекті бюджету на 2012 рік у сумі 1 млрд.700 тис. грн.
   Підвищення відбудеться завдяки осучасненню заробітної плати й формульному підходу до перерахунку пенсій. Братиметься співвідношення заробітної плати, отриманої учасниками ліквідації в період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, до середньої заробітної плати по народному господарству за рік, коли виконувалися роботи. Для осучаснення зарплати буде враховано середню заробітну плату за 2006 рік — 928 грн. 81 коп.
  Пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС перераховуватимуть, виходячи з тієї заробітної плати, яку зазначено в матеріалах пенсійної справи. При цьому діятиме обмеження заробітної плати в розмірі 3 тис. грн згідно зі статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
  
   Постановою визначено мінімальний розмір пенсії:
1) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
I групи інвалідності - 180 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
II групи інвалідності - 160 %;
III групи інвалідності - 145 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
   Водночас урядовою постановою вирішено питання підвищення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю внаслідок аварії. Додаткова пенсія для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яку визначено у статті 50 Чорнобильського закону, становитиме для інвалідів І групи — 50%, для інвалідів II групи — 40%, для інвалідів III групи — 30% від мінімальної пенсії за віком.
   Пенсія за особливі заслуги виплачуватиметься понад зазначений мінімальний розмір пенсійної виплати.

Переглядів: 358 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0