Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Лютий » 13 » Пенсія по інвалідності для державних службовців
10:47
Пенсія по інвалідності для державних службовців
Пенсію по інвалідності призначають за наявності страхового стажу, встановленого для призначення такої пенсії відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, особам, визнаним інвалідами І або ІІ групи в період перебування на державній службі, що мають стаж такої служби не менш як 10 років, а також особам з-поміж інвалідів І та ІІ груп незалежно від часу встановлення їм інвалідності, що мають не менш як 10 років стажу держслужби на посадах, віднесених до категорій посад держслужбовців, якщо безпосередньо перед зверненням щодо призначення такої пенсії вони працювали на зазначених посадах.
У разі зміни групи інвалідності або відновлення працездатності виплату пенсії по інвалідності, призначеної згідно закону України „Про державну службу”, здійснюють у порядку, визначеному в статті 35 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Якщо інваліду І або ІІ групи було встановлено ІІІ групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом І або ІІ групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених у цьому законі, поновлюється з дня встановлення І або ІІ групи інвалідності за умови, що після припинення виплати пенсії минуло не більше як п’ять років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених у цьому законі, особам, яким таку пенсію не було призначено в зв’язку з продовженням їх перебування на державній службі.
Пенсію по інвалідності відповідно до Закону України „Про державну службу” призначають особі незалежно від причини інвалідності за умови звільнення з державної служби. Якщо особа повертається на державну службу, виплата їй пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення нею граничного віку перебування на державній службі.  
 

Переглядів: 1313 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0