Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 6 » Огляд питань з призначення житлових субсидій.
10:04
Огляд питань з призначення житлових субсидій.
1.Перлік документів необхідних для призначення субсидії , відповідальність заявника та терміни розгляду заяви :
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, затвердженими Мінпраці.
У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами затвердженими Мінпраці.
Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.
Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
У разі коли відомості. Викладені, в заяві, не підтверджено належно оформленими документами, субсидія призначається починаючи з місяця подання (відправлення) заяви за умови, що відомості будуть підтверджені в установленому порядку протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви.

2. Нормативи користування комунальними послугами та терміни призначення субсидій:
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.
Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги,скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв.метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, на загальну площу житла незалежно від розміру квартири.
    В окремих випадках за рахунок коштів, пердбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися органами праці та соціального захисту населення незалежно від розміру загальної площі житла за рішеннями комісій.
    По закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на признаяення субсидії на наступний період. Для цього вони подають до органів праці та соціального захисту населення довідки про доходи зареєстрованих громадян та заяву, в якій підтверджується відсутність змін у складі зареєстрованих та у характеристиці житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії.


    3. Порядок  призначення субсидії власнику житла та особам зареєстрованим разом з ним :
    Субсидія призначається уповноваженому власнику ( співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї субсидія може призначатися іншій особі (не власнику житла), зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку). У разі набуття права власності на житло іншою особою попередній власник (співвласник) такого житла, якому призначена субсидія, зобов’язаний повідомити про це у десятиденний строк органи праці та соціального захисту населення.
    У разі смерті власника житла, на якого відкрито особові рахунки, надання субсидії не припиняється за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
    До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житла, на якого було відкрито особовий рахунок, субсидія призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення була в ньому зареєстрована, а у разі коли зареєстровані тільки недієздатні особи – одному з їх опікунів. Проте якщо протягом восьми місяців від дня відкриття спадщини не визначено в установленому порядку уповноваженого власника (співвласника) житла, надання субсидії припиняється.
    У разі коли у житловому приміщенні зареєстровані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки (піклування), субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей.
    Субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти, маючи, батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі.
    Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.
    Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.

    4. Призначення субсидії при наявності в житловому приміщенні   індивідуальних засобів  обліку споживання житлово-комунальних послуг:    
У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, або на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. До зазначених документів належать, зокрема, довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці  у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.

    5. Якщо квартиронаймач є студентом денної форми навчання та не отримє стипендії:
    У разі коли квартиронаймач є студентом, що навчається за денною формою у вищому навчальному закладі І-IV рівнів акредитації або професійно-технічному навчальному закладі, і його середньомісячний доход менший від неоподаткованого мінімуму доходів громадян, в розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива включається доход на рівні неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
    

Переглядів: 357 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0