Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Березень » 20 » Оформлення трудових відносин з найманими працівниками
10:38
Оформлення трудових відносин з найманими працівниками
   Оформлення трудових відносин з найманими працівниками– обов’язок соціально-відповідального роботодавця

   Згідно із законодавством, у разі укладання трудового договору між працівником і фізичною особою, фізична особа-підпрємець повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у службі зайнятості.
   У разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково у трудовому договорі фізична особа підприємець робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті КЗпП України, про що сторони сповіщають центр зайнятості, де зареєстрований трудовий договір. 
   Після звернення сторін трудових відносин до центру зайнятості та повідомлення ними про припинення трудових відносин, трудовий договір знімається з реєстрації спеціалістом центру зайнятості протягом трьох днів, про що робиться відмітка у примірниках трудового договору.
   Для проведення реєстрації (зняття з реєстрації) трудового договору між фізичною особою-роботодавцем і працівником законодавством передбачена присутність сторін трудового договору уцентрі зайнятості.
   Також відповідно до чинного законодавства сторони трудових відносин (роботодавець та найманий працівник) мають право вносити зміни та доповнення до вже укладеного трудового договору, але за умови, що зміни та доповнення не погіршують становище працівників порівняно з чинним законодавством про працю, інакше, згідно зі статтею 9 КЗпП України, такі змінивважаються недійсними.
   У разі прийняття сторонами трудових відносин узгоджених змін та доповнень до раніше укладеного трудового договору, сторони повинні поінформувати про це центр зайнятості та надати примірникизмін та доповнень.
   Зміни чи доповнення, внесені відповідним додатком до вже зареєстрованого в центрі зайнятості трудового договору є невід'ємною частиною цього договору.
   Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що використання нелегальної робочої сили, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю та зайнятість, та тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Варто пам’ятати, що неоформленітрудовівідносинитягнутьза собою низку проблем для працівника: невключення періодуроботи до трудового (страхового) стажу при виході на пенсію, втрату за цей період права на матеріальне забезпечення у випадку безробіття чиу разі втрати працездатності.
 
Переглядів: 207 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0