Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Червень » 2 » Нова Гігієнічна класифікація праці.
10:18
Нова Гігієнічна класифікація праці.

   Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». 
   Видано наказ МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 (зареєстровано в Мін’юсті 06.05.2014 за № 472/25249; набрав чинності 30.05.2014). 
   Нова Гігієнічна класифікація праці 2014 року є загальнообов’язковим документом, спрямованим на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовується на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.
   Застосування нової Гігієнічної класифікації праці, у т. ч. і для атестації робочих місць за умовами праці, дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити ґрунтовну оцінку умов праці та, враховуючи обмежені фінансові й трудові ресурси, визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.
   На даний час, зазначена вище Гігієнічна класифікація праці має застосовуватись під час гігієнічної оцінки умов праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, для визначення їх права на скорочену тривалість робочого тижня, безплатне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами.
   До затвердження критеріїв та показників, за якими будуть визначатися право працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, під час оцінки умов праці пропонується використовувати вимоги Додатку 4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 року №41 та Головним державним санітарним лікарем України, а також наказу МОЗ та Мінпраці від 31.12.1997 року №383/55 «Про затвердження показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів».
У разі проведення атестації робочих місць за умовами праці до набрання чинності зазначеної вище Гігієнічної класифікації праці, термін дії такої атестації становить 5 років (відповідно до п.4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року №442) і для проведення позачергової атестації в цьому випадку немає підстав.
   Також у випадках, коли під час проведення атестації робочих місць санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища на робочих місцях були проведені до набрання чинності нової Гігієнічної класифікації праці, застосування результатів таких досліджень для оцінки умов праці є правомірним.

Переглядів: 488 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0