Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Жовтень » 30 » Невиробничий травматизм
20:07
Невиробничий травматизм

   У нашому місті за останні роки складається негативна тенденція зросту кількості випадків невиробничого травматизму. Так, загальна кількість нещасних випадків за 9 місяців (і надалі всі показники за 9 місяців) 2016 року складала 1404, за цей же проміжок часу 2017 року – 1429. Значну кількість випадків невиробничого травматизму становить випадкове падіння, яке за 2016 рік становило 779 випадків, 2017 р. – 823, нещасних випадків з дітьми до 14 років відповідно: 2016 – 137, 2017-133. Серед цих травм переважають переломи верхніх та нижніх кінцівок, рідше бувають забиття, розтягнення та поранення.
   Питому вагу в травматизмі має механічна травма, вона складає основу травматизму. В усьому світі її показники зростають. Не становить виключення і наше місто: 2016 рік – 377, 2017 рік -432. 
   Викликає занепокоєня дорожньо-транспортний травматизм, який образно називають "війною на дорогах". Жертвами цього виду травматизму щорічно стають мільйони людей, четверть мільйону помирають на місці Якщо взяти до уваги недосконалість обліку, статистики травм та, власне, визначення поняття смерті від травми, то можна з певністю сказати, що кількість жертв цього виду травматизму набагато більша, ніж повідомляється офіційно.  За статистичними даними ВООЗ, лише внаслідок автомобільно-дорожніх пригод щорічно в світі гинуть понад 250 тис. людей, а кількість травмованих перевищує 2 млн. (за іншими повідомленнями — 8 млн). Ці цифри далекі від справжніх показників (переважно вони занижені), оскільки на сьогодні навіть не вироблене єдине поняття смертності від травми. Якщо в Бельгії смертністю від травми вважають смерть на місці травми, то в США до неї зараховують і смерть протягом року після травми. Внаслідок автомобільно-дорожніх травм в Англії щорічно гине людей більше, ніж від усіх інших травм, разом узятих. Особливо прикро, що ці та інші травми є головною причиною смерті людей молодого віку (20—40 років). В нашому місті транспортних нещасних випадків зафіксовано: 2016 рік – 21, з них 1- зі смертельним наслідком, 2017 рік – 26,  також 1 зі смертельним наслідком. 
   Побутовий травматизм об'єднує травми, що виникають у домашніх умовах (у квартирі, на подвір'ї, в гаражі). Велика кількість їх пов'язана з прибиранням квартири та приготуванням їжі. Переважають забиття, рани, опіки. Уражується переважно кисть. Багато травм виникає під час сварок та бійок, чому сприяє алкоголь. В результаті випадкового отруєння та дією алкоголя  в 2016 році  було зарєстровано 3 нещасні випадки, всі зі смертельними наслідками, у 2017 році – 4, з них 2- зі сметрельними наслідками.
   Крім зазначених видів травматизму, розрізняють ще й так звані навмисні, з метою самогубства (суіциідальні) чи каліцтва. Таких випадків зафіксовано у 2016 році – 11, з них – 4 – зі смертельним наслідком, у 2017 році – 8 з них 4- зі смертельним наслідком. 
   Залишається майже незмінним кількість нападів з метою вбивства чи нанесення ушкодження : 2016 рік – 85, з них 1- зі смертельним наслідком, 2017 рік – 81, з них 2- зі смертельним наслідком.
   До дитячого травматизму належать усі види невиробничого травматизму (дорожньо-транспортний, побутовий, вуличний, спортивний та ін.) у дітей. Нещасні випадки з дітьми в побутових умовах трапляються частіше у віці до 3 років. Переважна кількість травм у дітей віком до 13 років спостерігається в шкільному віці під час ігор та занять спортом. По Глухову кількість нещасних випадків з дітьми до 14 років у 2016 році – 208, 2017- 200. Прикро зазначати, що серед дітей також зустрічаються випадки навмисного самоушкодження та напади з з метою вбивства чи нанесення ушкодження: 2016 рік – 3 випадки, 2017 рік -1.Всі випадки без смертельних наслідків.
   Дитячий травматизм виділений в окрему групу лише з біологічних міркувань, а саме внаслідок неадекватного сприйняття дітьми загрозливих чинників навколишнього середовища через незрілість їх ЦНС, а також відсутність життєвого досвіду та підвищену допитливість і рухливість.    Причини невиробничого травматизму у дітей і дорослих однакові.
 
                                                      ПРОФІЛАКТИКА ТРАВМАТИЗМУ
      Побутовий травматизм можна зменшити шляхом поліпшення житлових умов людей, розвитку сфери комунальних послуг, збільшення кількості і до-ступності дошкільних дитячих закладів, підвищення знань з експлуатації побу¬тових приладів, зокрема електричних та газових плит, боротьби з пияцтвом та наркоманією та ін.
У профілактиці вуличного травматизму головними напрямками є благоустрій вулиць (своєчасний ремонт їх покриття, посипання тротуарів і доріжок піском в ожеледицю, добре освітлення у вечірній час, організація вуличного руху, справність засобів руху), обладнання майданчиків для дитячих розваг та ігор та забезпечення нагляду за дітьми.
   Профілактика спортивного травматизму зводиться до удосконалення організації проведення тренувань та змагань, спортивних знарядь, дотримання дисципліни, поліпшення роботи керівників та тренерів спортивних колективів, контролю за додержанням санітарно-гігієнічних норм під час заняття спортом (уникання перевантажень). Нею передбачені добре налагоджена робота, ме¬дичний контроль за спортсменами та медичний відбір людей для занять тим чи тим видом спорту.
   Дитячий травматизм — сфера уваги всіх — держави, міністерств внутрішніх справ, освіти, охорони здоров'я, дошкільних закладів, школи, і , насамперед, сім'ї.
   Найважливішими заходами його профілактики є контроль за вчинками дітей з боку дорослих, усунення з поля їх зору небезпечних предметів — ножів, гострих палиць та шпиць, сірників, хімічних речовин, ліків, заборона гратись на вулицях та дорогах, купатися без нагляду дорослих і в неперевірених місцях та багато інших. 


Начальник управління                            І.І. Бурнос
 

Переглядів: 49 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0