Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Листопад » 20 » Навчали волонтерів, родичів цільової групи та соціальних працівників
09:15
Навчали волонтерів, родичів цільової групи та соціальних працівників

   В рамках проекту «Створення безпечної зони для людей старечого віку», який виконується за підтримки Німецького Федерального Фонду «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» за програмою «Місце зустрічі-Діалог» в Україні,  паралельно буде виконуватись у містах Миколаєві (грантоотримувач), Черкасах, Івано-Франківську та Глухові 15 жовтня 2017 року проведено семінар – тренінг для волонтерів, родичів цільової групи та соціальних працівників.
   Виконавчий директор «ТЛУ» в Глухові   Александренко Тамара Павлівна розповіла про цілі, завдання та заходи проекту. Проект спрямований на покращення якості життя людей з цільової групи через створення безпечної зони життєдіяльності в квартирах для зниження травматизму, подолання соціальної ізольованості, впровадження моделей спілкування з урахуванням обмеженої мобільності. В програмі семінара - тренінгу слухачі розглянули питання гармонійної старості та потреби в безпеці. Присутні уявили себе пенсіонерами та намалювали портрет «Щасливого пенсіонера».
   Завідувач навчально – виробничою практикою Глухівського медичного училища Пилипенко Наталія розкрила тему «Здоров’я і медичні проблеми людей літнього і похилого віку» а її помічниками студенти ІІ-А курсу фельдшерського відділення Кудленко Ольга та Щебедько Сергій розказали і на практиці показали як надати першу допомогу. Всі бажаючі мали змогу попрактикуватись в наданні допомоги.
   Старший викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ГНПУ ім. Олександра Довженка Панченко Світлана представила презентацію по організації безпечного простору в житловому приміщенні для пенсіонерів, розповіла про  зловживання по відношенню до людей старечого віку, а також розкрила питання організації дозвілля як умови уникнення соціальної ізольованості. Жвавий інтерес викликало практичне заняття по виготовленню ляльки-мотанки. Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання, а щец е і розвиток дрібної моторики, а найголовніше організація дозвілля.
   Професія соціального працівника є виснажливою, напруженою та складною. Тому дуже важливо навчитись долати емоційне вигоряння. Саме цьому і навчала присутніх викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ГНПУ ім. Олександра Довженка Оксана Курант засобами арт – терапії. Слухачі створили квітку власної самоцінності та побували на сеансі кольоромедитації.
   Семінар – тренінг подарував багато теплих і приємних емоцій відкрив нові знання та горизонти для роботи.

 

Переглядів: 35 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0