Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Грудень » 20 » На виконання реалізації в регіонах завдань , доручень Президента України щодо захисту прав дитини
10:20
На виконання реалізації в регіонах завдань , доручень Президента України щодо захисту прав дитини
На виконання реалізації в  регіонах завдань , доручень Президента України щодо захисту прав дитини  на виконавчому комітеті Глухівської міської ради під головуванням мера міста Бурлаки Ю.О. розглядалось питання про виконання своїх посадових обов’язків начальника служби у справах дітей Галушки Ірини Юріївни
Служба у справах дітей управління у справах сім‛ї, молоді та спорту Глухівської міської ради створена у січні 1999 року рішенням міської ради і є структурним підрозділом, на якій покладається організація, координація та контроль діяльності щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей.
В 2013 році було розглянуто:
    11 матеріалів щодо встановлення опіки/піклування;
    2 – про доцільність створення прийомних сімей та передачу на виховання та спільне проживання дітей;
    8 матеріалів про доцільність позбавлення батьківських прав батьків, які ведуть аморальний спосіб життя та не виконують своїх обов’язків по вихованню дітей;
    43 заяви щодо надання дозволів на укладання правочинів від імені дітей;
    13 заяв щодо розв’язання суперечок між батьками;
    29 матеріалів про стан утримання і виховання дітей у рідних сім’ях, сім’ях опікунів/піклувальників та виконання батьківських обов‛язків;
15 різних питань, пов’язаних із захистом прав дітей (надання згоди на відрахування з навчального закладу; надання матеріальної допомоги опікунам; встановлення опіки над майном дитини, позбавленої батьківського піклування; реєстрація народження підкинутої дитини, тимчасове влаштування дітей до будинку дитини на повне державне утримання, затвердження індивідуальних планів соціального захисту тощо).
За 2013 рік підготовлені та подані на розгляд міськрайонного суду матеріали щодо позбавлення батьківських прав 13 осіб відносно 15 дітей.
Протягом року всього проведено 28 спільних рейдів – перевірок, в ході яких було вилучено 25 дітей. Із загальної чисельності виявлених дітей: вилучено з сім‛ї – 6 чол.; з вулиці, тобто безпритульних дітей, схильних до бродяжництва та жебрацтва – 5 дітей (іногородні); 14 підлітків вживали алкогольні напої. Всього за звітний період за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді (ст. 178) до адміністративної відповідальності притягнуто 8 підлітков; за втягнення до пияцтва неповнолітніх притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб. Виявлено 5 випадків порушень суб‛єктами підприємницької діяльності; особи, винні в скоєнні зазначених порушень притягнуті до адміністративної відповідальності за статей 156 частиною 2.
Серед виявлених під час проведення профілактичних заходів дітей, близько 90% було вилучено з комп’ютерних клубів, розважальних закладів, кожна друга дитина потребувала термінової комплексної допомоги.
Службою у 2013 році підготовлено та проведено:
-    семінар-навчання для опікунів та піклувальників «Захистимо дитину, допоможемо сім‛ї»
-    семінар-нарада з заступниками директорів навчальних закладів по виховній роботі на тему «Форми та методи роботи з підлітками девіантної поведінки»
-    круглий стіл з проблем жорстокого поводження з дітьми
-    семінар для батьків «Родина як єдиний організм»
-    конференція «Права і свободи дитини як основні європейські цінності»
-    акція приурочена до Всесвітнього дня захисту дітей «Діти – дітям» (концертна програма, солодкий стіл, конкурс дитячих малюнків)
-    семінар-нарада з заступниками директорів навчальних закладів по виховній роботі на тему «Законодавчі засади соціально – правового захисту дітей».

Станом на 15.12.2013 року на первинному обліку перебуває 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них:
    78 – влаштовані під опіку та піклування;
    4 дітей влаштовані до ДБСТ та прийомних сімей;
    2 –будинок-інтернат для інвалідів,
    1 – Правдинська допоміжна школа-інтернат,
    2 – студенти ВНЗ.

У 2013 році статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримало 16 дітей. З них: 15 – влаштовано під опіку/піклування, 1 – у прийомну сім‛ю.
Жодного порушення двомісячного терміну після надходження повідомлення для підготовки документів та надання дітям відповідного статусу не було. Документи, які підтверджують статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, подальше її влаштування та захист прав дитини службою підготовлені своєчасно.
На території міста сьогодні функціонує 4 прийомних сім‘ї, в яких виховується 10 дітей. Крім того в сім‛х опікунів/піклувальників проживає 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав з інших регіонів; на повному державному утриманні у ВНЗ м.Глухова – 25 дітей .
Залишається проблематичним питання оздоровлення вихованців прийомних сімей дошкільного віку: згідно п.23 постанови КМУ №565 від 26.04.2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю» прийомних дітей забезпечує путівками орган опіки та піклування, який прийняв рішення про створення прийомної сім’ї.
Дві дитини, позбавлені батьківського піклування, що перебували на первинному обліку по місту у 2013 році всиновлені громадянами України. Крім того, 1 подружня пара глухівчан, що перебувала на обліку як кандидати в усиновлювачі, всиновила дитину віком до 3 років. В даний час на обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває ще 1 подружня пара.
Станом на 15.12.2013 року на обліку з усиновлення перебуває 10 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі діти мають правові підстави для усиновлення. Протягом звітного періоду оновлено інформацію про стан їх здоров‛я, внесено нові фотокартки до їх обліково-статистичних карток.
На території міської ради проживає 6 усиновлених дітей за якими здійснюється нагляд за дотриманням їх прав. Згідно чинного законодавств служба у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів щороку протягом перших трьох років після усиновлення дитини перевіряє умови її проживання та виховання, а в подальшому – один раз на три роки до досягнення дитиною повноліття.

Переглядів: 294 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0