Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Грудень » 1 » МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДІВ
16:58
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДІВ

    3 грудня – Міжнародний день інвалідів. Назвати цей день святковим не можна, скоріше це – нагода привернути увагу громадськості до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями. Інваліди – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре.
    Прогресивне людство, відзначаючи щороку  3 грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, що дозволять відчувати себе рівними серед рівних.
    Сьогодні державна політика спрямована на вдосконалення системи соціальних послуг, що передбачає розширення їх спектру та задоволення потреб населення, у першу чергу – людей з обмеженими фізичними можливостями.
    На даний час у місті Глухові проживає 1616 інвалідів, із них 96 дітей-інвалідів, які потребують соціального захисту.
    Особливу увагу управління соціального захисту населення міської ради звертає на надання різних видів субсидій, пільг, послуг, допомог, компенсацій.
    Інваліди нашого міста перебувають на обліку у Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації щодо забезпечення інвалідів автомобілями. Інваліди, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями отримують грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.
    Щороку люди з обмеженими фізичними можливостями безкоштовно забезпечуються санаторно-курортними путівками на території України.
    Інваліди отримують одноразову матеріальну допомогу у разі тривалої хвороби, якщо розмір пенсії у місяць, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Матеріальну допомогу отримують інваліди 1 групи, які потребують проходження гемодіалізу.
    Інваліди, діти – інваліди та діти, які мають ризик отримати інвалідність за бажанням батьків направляються  до реабілітаційних установ для отримання реабілітаційних послуг.
    Громадяни з обмеженими фізичними можливостями постійно звертаються до управління соціального захисту населення з питань забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації. За одинадцять місяців поточного року інваліди отримали 234 вироби  технічних та інших засобів реабілітації, із них це крісла - колісні, ходунки, милиці, палиці, меблі, взуття, протези, ортези та інші вироби.
     І у цьому році не обійшлось без традиційного забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації до Міжнародного дня інвалідів. 
    Поряд із позитивними зрушеннями залишається чимало невирішених проблем покращення життя людей з обмеженими фізичними можливостями. Над їх розв’язанням працюють і в Уряді, і в Міністерстві соціальної політики. То ж будемо сподіватися, що надалі всі проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями будуть вирішені.    

Переглядів: 171 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0