Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Серпень » 19 » Місце сімейного патронату в державній системі підтримки сімей з дітьми
07:23
Місце сімейного патронату в державній системі підтримки сімей з дітьми

   На виконання Закону України від 26.01.2016 № 936-VII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” передбачено експериментальне запровадження протягом 2016 – 2018 рр. послуги „Патронат над дитиною”. 
   З цією метою на базі міськрайонного центру зайнятості 18 серпня Глухівський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді провів семінар „Місце сімейного патронату в державній системі підтримки сімей з дітьми та захисту прав дітей, які з певних причин залишилися без батьківської опіки” для безробітних громадян, які перебувають на обліку у міськрайонному центрі зайнятості. 
   Відповідно до статті 252 Сімейного кодексу України „Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин”. Сімейний патронат є превентивною послугою з підтримки вразливих дітей та їх сімей, і покликаний мінімізувати негативні наслідки інституалізації для розвитку дитини.
   Зважаючи на це, метою семінару було сформувати у учасників семінару розуміння щодо суті і змісту патронату над дітьми.
Відкрила семінар директор Глухівського МЦСССДМ Віталіна Бавикіна, яка ознайомила учасників із запровадженням в Україні послуги „Патронат над дитиною”. 
   Для кращого розуміння механізмів та принципів послуги сімейного патронату начальник відділу соціальної роботи Глухівського МЦССДМ Олена Юденич детально презентувала алгоритм надання послуги патронату над дитиною, спільно із учасниками розглянули кожен із етапів. Окрім цього, учасники детально ознайомилися із особливостями відбору кандидатів у патронатні вихователі та специфікою їх навчання, яка відрізняється від навчання кандидатів у прийомні батьки тим, що в сімейному патронаті послуги надаються вихователями тимчасово (не більше 6-и місяців на один випадок) і на професійній основі.
   На завершення було підведено підсумок, що сімейний патронат має зайняти ключове місце в державній системі підтримки сімей з дітьми та забезпечення прав дітей, які з певних причин залишилися без батьківської опіки, сприяти зменшенню інституалізації дітей та приймати рішення в найкращих інтересах дитини.

Переглядів: 136 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0