Ми - рівні, ми-різні! - 8 Лютого 2016 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Понеділок, 05.12.2016, 10:28

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Лютий » 8 » Ми - рівні, ми-різні!
09:05
Ми - рівні, ми-різні!

   Ми всі дедалі частіше чуємо і використовуємо слово "ґендер". Часто думають, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав жінок. Проте це не так. В нашій країні прийнято Закон про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Отже ґендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі. Найважливіший принцип демократії: «Ми – різні, ми -рівні». Чим же ґендер відрізняється від статі? Чому ж вважається, що поняття "ґендер" є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя? 
   Саме з цією метою Глухівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтерами центру 2-4 лютого на базі ЗОШ№3, ЗОШ№2, ЗОШ№6 проведений захід «Ми різні-ми рівні». 
   В рамкам цього заходу:
- на базі ЗОШ№3, ЗОШ№2 фахівець із соціальної роботи Муха О.О. розповіла про гендерні стереотипи, в чому різниця між поняттями «стать» та «гендер». Також  провела тренінг «Ми- рівні, ми-різні», який включав в себе вправи: «Валіза», «Орієнтація на стереотип», «Розвінчання міфів», «Добре бути чоловіком, добре бути жінкою», «Імена». Після виконання вправ, проводилися обговорення, в ході яких діти  зробили висновок, що жінки та чоловіки мають в собі багато спільного, а також що вони рівні в своїх правах, можливостях та особливостях. Тому і жінки і чоловіки повинні мати однакові можливості для реалізації свого потенціалу у сферах суспільного, професійного та сімейного життя.
- на базі ЗОШ№6 волонтер центру, вчитель початкових класів ЗОШ№6, Карпицька Олена Вікторівна спільно з вчителями початкових класів та соціальним педагогом показала дітям інформаційний фільм по гендерній рівності. Діти всіх початкових класів були задіяні у цьому заході, а саме: вони розігрували проблемні ситуації, малювали малюнки та  писали твори з даної тематики, які увійшли до збірки дитячої творчості.
Кожна людина, незалежно від раси, національності, статі, хоче прожити щасливе життя, «бути рівною серед рівних». Це означає самостійно визначити свій життєвий шлях і його пріоритети, самостійно обрати майбутню професію, повністю реалізувати свої таланти та мрії. Для цього потрібно знати свої права й уміти їх захищати. Треба знати, як і де вони порушуються, і вчитися активно протистояти цьому, боротися з несправедливістю. Щасливими можуть бути тільки вільні люди. Потрібно вчитися бути вільними, позбавлятися страхів та упереджень, переборювати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві.

Директор ГМЦСССДМ Бавикіна Віталіна

Переглядів: 61 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання