Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 6 » Легальні трудові відносини – соціальний захист людини праці
11:06
Легальні трудові відносини – соціальний захист людини праці
    Проблема нелегальної заробітної плати в даний час становить серйозну соціально-економічну загрозу. Насамперед, через недоотримання коштів місцевими бюджетами, так як податок із доходів фізичних осіб є бюджетоутворюючим для них. Це значить , що заробітна плата «в конвертах» є значною складовою частиною тіньової економіки і повертає наше суспільство в умови нестабільних 90-х років, коли неплатежі в усіх сферах життя паралізували розвиток країни.
Чи не найважливішим аргументом на користь легалізації власних заробітків для кожного працюючого громадянина має стати спроможність держави повною мірою захистити лише легальних працівників. Тобто, погоджуючись на роботу без оформлення, кожен працюючий повинен зважити, чи не втрачає він більше, чим заробляє. Розраховувати на пенсійне забезпечення, оплату лікарняних за станом здоров’я чи по догляду за дитиною трудовому нелегалу не доводиться. Оформити кредит в банку з мізерними сумами в довідці про доходи чи сподіватися на відпускні за умов нелегального чи напівлегального працевлаштування також вкрай проблематично.
    За січень-листопад 2011 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 221 рейд по обстеженню суб’єктів підприємницької діяльності, в ході яких було виявлено 65 випадків використання фізичними особами – суб’єктами господарювання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.  Після проведеної роботи легалізовано трудові відносини з 50 найманими працівниками, 14 суб’єктів підприємницької діяльності припинили використовувати найману працю.
    Роботодавці, рахуючи сьогоднішню матеріальну вигоду від нелегального працевлаштування, мають задуматись як над своїм внеском в життя нашої громади, так і над наступними моральними наслідками своїх дій, тому що, як відомо, крім державних законів, діють ще і духовні.

Переглядів: 415 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0