Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Серпень » 14 » ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ НА СЕЛЕННЯ – ЗАПОРУКА ДОБРОБУТУ
08:29
ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ НА СЕЛЕННЯ – ЗАПОРУКА ДОБРОБУТУ

   Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека, визнаються Конституцією України найвищою соціальною цінністю.
   Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. 
   Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. 
   Для реалізації своїх трудових прав найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.
   Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати, що якщо роботодавець виплачує заробітну плату «в конверті», це означає, що він не укладе трудовий договір і не здійснюватиме відрахування внесків з заробітної плати. Таким чином це неминуче призведе до того, що працівнику не буде зараховуватись страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії в майбутньому, не сплачуватимуться кошти згідно листа непрацездатності при захворюванні, людина буде позбавлена виплат по соціальному страхуванню при виникненні нещасного випадку на виробництві або при отриманні професійних захворювань, а при зверненні до міського центру зайнятості – права на отримання виплати по безробіттю.

   Не будьте байдужі, не позбавляйте себе соціальних гарантій та забезпеченої старості!

Переглядів: 29 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0