Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Грудень » 27 » ЛЕГАЛЬНА ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
09:50
ЛЕГАЛЬНА ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

   Ще раз звертаємо увагу роботодавців на важливості цивілізованого оформлення трудових відносин та легальної виплати заробітної плати. Ніколи не буває зайвим ще раз пояснити та нагадати, що лише легальна зайнятість є запорукою соціальних та трудових прав і гарантій, сприяє розвитку територіальної громади. Від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податків, які є основним джерелом наповнення бюджету. Роботодавець повинен бути зацікавлений в оформлені трудових відносин, тому що використання «тіньової» зайнятості призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку, режиму роботи, можливості покласти на працівника матеріальну відповідальність, тощо.
   Адже негативні наслідки не укладання трудових відносин, виплати заробітної плати «в конвертах» відчуватимуть як самі роботодавці та працівники, так і члени територіальних громад та суспільство в цілому. Для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати «в конвертах» призводить до:
— втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії;
—відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на оплату листка непрацездатності, отримання гарантованої державою відпустки; своєчасної виплати заробітної плати та у розмірі не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці; на здорові, безпечні умови праці та ін.
   В разі трудового спору з роботодавцем неоформлені належним чином працівники не в змозі підтвердити свої права в судовому порядку, через відсутність підтверджуючих документів. З цього приводу звернення громадян до органів виконавчої влади з проханням допомогти у скрутній ситуації, пов’язаній із затримкою виплати заробітної плати чи відмовою у виплаті заробітної плати, виплатами допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві та з інших питань, пов’язаних з захистом своїх конституційних прав, ускладнює розглядання справи.
   Не можливо вирішити проблему «тіньової» зайнятості та отримання заробітної плати в «конвертах» без активної участі та дії в правовому полі найманих працівників.
   Роботодавцям і найманим працівникам слід пам’ятати, що «тіньова» зайнятість сприяє поширенню професійних захворювань, низької якості виконуваної роботи, ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві тощо, оскільки не оформлений належним чином робітник не проходить обов’язкове медичне обстеження, з ним не проводяться інструктажі та навчання з техніки безпеки, охорони праці. У випадках травмування на виробництві працівники не отримують від фонду соціального страхування від нещасних випадків соціальні послуги та виплати, які здійснюються у встановленому законодавством порядку.

 

Переглядів: 15 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0