Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Червень » 5 » Легальна робота – впевненість у завтрашньому дні
11:10
Легальна робота – впевненість у завтрашньому дні
Легалізація ринку найманої праці, а також проведення роз’яснювальної роботи, як з роботодавцями так і з громадянами щодо наслідків виплат заробітної плати в "конвертах” є одним з пріоритетних напрямків роботи відділу з питань праці та соціально-трудових відносин.
Використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками – це порушення законодавства про працю, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також низку проблем для самого працівника, а саме: втрату за цей період права на матеріальне забезпечення при виході на пенсію, у разі часткової або повної втрати працездатності не включення часу його роботи до трудового стажу.
У разі настання для працівника страхових випадків (хвороба, безробіття) виплати здійснюються з тих сум, які працівник одержував офіційно і з яких сплачував страхові внески. Пенсії таким працівникам у майбутньому нараховуватимуться з тих самих сум. Ще в гіршому становищі перебувають ті працівники, які взагалі не оформляють трудових договорів, а працюють нелегально. Вони залишаються без будь-якої допомоги з тимчасової непрацездатності чи в разі звільнення з роботи, а також втрачають трудовий стаж, потрібний для їхнього пенсійного забезпечення. Роботодавці, які здійснюють нарахування на заробітну плату і виплачують її офіційно в повному обсязі, перебувають в неконкурентних умовах щодо роботодавців, які виплачують "тіньову” заробітну плату.
Праця в "тіні”, на жаль, стала для нашого суспільства звичним явищем. Однак, тільки легальна робота є запорукою впевненості людини у завтрашньому дні. А цю впевненість гарантує робота за укладеним відповідно до трудового законодавства трудовим договором.
Від несплати податків та страхових внесків з "тіньових” доходів держава втрачає мільярди надходжень до бюджету та фондів соціального страхування, а громадяни – належний соціальний захист. Кожний, хто одержує зарплату в «конвертах» стає учасником схем мінімізації платежів у бюджети, сприяє розвитку тіньової економіки й перекреслює своє майбутнє.

Переглядів: 378 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0