Легальна робота – впевненість у завтрашньому дні - 5 Червня 2012 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 12:02

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2012 » Червень » 5 » Легальна робота – впевненість у завтрашньому дні
11:10
Легальна робота – впевненість у завтрашньому дні
Легалізація ринку найманої праці, а також проведення роз’яснювальної роботи, як з роботодавцями так і з громадянами щодо наслідків виплат заробітної плати в "конвертах” є одним з пріоритетних напрямків роботи відділу з питань праці та соціально-трудових відносин.
Використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками – це порушення законодавства про працю, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також низку проблем для самого працівника, а саме: втрату за цей період права на матеріальне забезпечення при виході на пенсію, у разі часткової або повної втрати працездатності не включення часу його роботи до трудового стажу.
У разі настання для працівника страхових випадків (хвороба, безробіття) виплати здійснюються з тих сум, які працівник одержував офіційно і з яких сплачував страхові внески. Пенсії таким працівникам у майбутньому нараховуватимуться з тих самих сум. Ще в гіршому становищі перебувають ті працівники, які взагалі не оформляють трудових договорів, а працюють нелегально. Вони залишаються без будь-якої допомоги з тимчасової непрацездатності чи в разі звільнення з роботи, а також втрачають трудовий стаж, потрібний для їхнього пенсійного забезпечення. Роботодавці, які здійснюють нарахування на заробітну плату і виплачують її офіційно в повному обсязі, перебувають в неконкурентних умовах щодо роботодавців, які виплачують "тіньову” заробітну плату.
Праця в "тіні”, на жаль, стала для нашого суспільства звичним явищем. Однак, тільки легальна робота є запорукою впевненості людини у завтрашньому дні. А цю впевненість гарантує робота за укладеним відповідно до трудового законодавства трудовим договором.
Від несплати податків та страхових внесків з "тіньових” доходів держава втрачає мільярди надходжень до бюджету та фондів соціального страхування, а громадяни – належний соціальний захист. Кожний, хто одержує зарплату в «конвертах» стає учасником схем мінімізації платежів у бюджети, сприяє розвитку тіньової економіки й перекреслює своє майбутнє.

Переглядів: 302 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання