Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Серпень » 3 » Легальна робота сьогодні – гідне забезпечення нашого майбутнього
16:38
Легальна робота сьогодні – гідне забезпечення нашого майбутнього
   Заробітна плата – державна гарантія соціального захисту. За оцінками експертів різних інституцій, в Україні 40–50% заробітної плати виплачується працівникам за різними тіньовими схемами. Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати у "конвертах”, затримка виплати заробітної плати, виплата заробітної плати нижче мінімально встановленого розміру, недостовірний облік робочого часу. На жаль, керівники підприємств до цього часу не розуміють, а чи не хочуть розуміти, наскільки важливо своєчасно виплачувати гідну заробітну плату своїм працівникам.
   Люди повинні зрозуміти, що легальна робота – це не тільки пенсія, а й належний соціальний захист. Нелегальна праця не дозволяє отримувати ні лікарняного листка, ні відповідних відпускних нарахувань, ні допомоги у разі отримання травми на виробництві, ні належної пенсії, ні виплат по догляду за дитиною.
Керівники підприємств, які виплачують зарплату у "конвертах” кладуть до своїх кишень гроші, які мають бути спрямовані на виплату пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
   Уряд хоче посилити відповідальність за неоформлення трудових відносин. Презентований Віце-прем’єр-міністром України - Міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю) передбачає встановлення відповідальності за неоформлення трудових відносин. Зокрема, за неоформлення працівників на роботу передбачається штраф від 3400 грн. до 8500 грн., а якщо ці самі дії вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда – штраф від 8500 грн. до 17000 грн. Також законопроект передбачає встановлення відповідальності за нарахування та виплату заробітної плати в розмірі, нижчому від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати за виконану працівником місячну чи погодинну норму праці, а також за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої, установленої законом виплати, громадянам більше, як за один місяць, вчинену умисно, штраф – від 8500 грн. до 17000 грн., а якщо те саме діяння, вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших, встановлених законом виплат, – штраф від 17000 грн. до 25500 грн.  Крім того, передбачається внесення змін у ст. 212 КК України, яка передбачає відповідальність за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) в частині збільшення штрафу від 8500 до 17000 грн., а якщо ці дії вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах – штраф від 17000 грн. Також передбачається внесення змін у ст. 212-1 КК України щодо відповідальності за умисне ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, якщо таке діяння призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування коштів у значних розмірах – штраф від 8500 до 17000 грн., а якщо у великих розмірах – штраф від 17000 грн.
   Крім цього, зазначеним законопроектом передбачаються зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про колективні договори і угоди» в частині внесення змін в ст. 41 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, інші порушення вимог законодавства про працю в частині розміру штрафу від 850 грн. до 4250 грн.; внесення змін у ст. 188-6 КУпАП шляхом доповнення її частиною другою, яка встановлює відповідальність працівника за відмову від надання ним пояснень посадовим особам органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю з накладенням штрафу у розмірі від 170 грн. до 340 грн. та доповнення статті 221 КУпАП положенням про розгляд судом справ про адміністративні правопорушення з цих питань; а також внесення змін у ч.1 ст. 188-6 КУпАП та ст. 230-1 КУпАП в частині розмірів штрафів за невиконання законних вимог посадових осіб органів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю щодо усунення порушень законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або створення перешкод для діяльності цих органів – від 1700 грн. до 3400 грн. та внесення змін до ст. 41-2 КУпАП та ст. 18 Закону України «Про колективні договори і угоди», які передбачають відповідальність за порушення чи невиконання колективного договору, угоди в частині розмірів штрафу – від 850 грн. до 2550 грн.
   Відрадно, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі. Принагідно звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих "конвертах”, із закликом проявити громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників, не пророкуючи їм сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати "в конвертах” вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.

Переглядів: 456 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0