Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Березень » 28 » ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ – ГАРАНТІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ПРАЦІВНИКА
14:46
ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ – ГАРАНТІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ПРАЦІВНИКА

   Прийнявши рішення займатися підприємницькою діяльністю роботодавці взяли на себе значну відповідальність. Це відповідальність не тільки перед засновниками щодо отримання якомога більшого прибутку, перед партнерами по бізнесу щодо виконання взятих на себе зобов’язань, а й перед людьми, працю яких використовують. Це відповідальність за здоров’я працівників, за безпечні умови праці, добробут їх сімей, за їх сьогодення та майбутнє.

   Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

   Необхідно пам’ятати: ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «у конвертах» роботодавець фактично позбавляє права працівника на:

 • захист своїх трудових прав
 • отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві
 • оплату лікарняних листів;
 • отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу;
 • отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
 • отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
 • отримання гідної пенсії.

   Негативні наслідки нелегалізована зайнятість має і для роботодавця. Відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення:

 • права вимагати виконання роботи належним чином;
 • можливості вимагати від найманого працівника дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи;
 • можливості притягнути працівника до матеріальної відповідальності;
 • можливості застосувати до працівника дисциплінарне стягнення тощо.

   Неоформлення належним чином трудових відносин, в решті-решт впливатиме і на мешканців громади, адже “тіньова” зайнятість призводить до ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на реалізацію програм соціально-економічного розвитку , програм охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.

   Звертаємо увагу, що за порушення вимог законодавства про працю передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

   Відповідно до статті 41 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Відповідно до статті 172 Кримінального кодексу України грубе порушення законодавства про працю карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, виправними роботами на строк до двох років.

   Ті самі дії, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, - караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, арештом на строк до шести місяців.

 

Переглядів: 195 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0