Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Березень » 7 » Легалізація заробітної плати та зайнятості населення в місті
11:24
Легалізація заробітної плати та зайнятості населення в місті
На сьогодні є непоодинокі випадки, коли фізичні особи (роботодавці) не укладають, а наймані працівники не наполягають на укладенні трудових договорів. Відсутність цивілізованих трудових відносин, з одного боку, позбавляє можливості працівників на захист своїх трудових прав на пільги, соціальні гарантії, пенсійне забезпечення, з іншого - є свідченням наявних порушень законодавства як роботодавцем, так і найманими працівниками. Основна причина такого негативного явища - ухилення від сплати податків та обов'язкових платежів.
Здійснюючи підприємницьку діяльність, роботодавці беруть на себе відповідні зобов'язання перед найманими працівниками за дотримання державних гарантій у сфері соціально - трудових відносин.
При тіньовій зайнятості відбувається виплата заробітної плати "в конвертах", що призводить до втрати можливості користування державними гарантіями, відповідно до чинного законодавства, приховування реального доходу, що впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії та ін.
Із метою легалізації тіньової зайнятості населення в місті розпорядженням виконавчого комітету міської ради створено робочу групу по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста. Так, 5 березня поточного року робочою групою за участю правоохоронних органів проведені рейди по обстеженню суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги по ремонту автомобілів. В результаті проведеної роботи було виявлено двох працівників, з якими не були оформлені трудові відносини. Роботодавця – порушника запрошено на засідання комісії робочої групи для вирішення питання щодо укладання та реєстрації трудових договорів з найманими працівниками.
Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців міста з проханням зробити крок назустріч суспільству - легалізувати зайнятість населення та відмовитись від заробітної плати в "конвертах". При цьому самі працівники повинні розуміти необхідність оформлення трудових відносин задля власного добробуту зараз та у майбутньому, захисту своїх конституційних прав.

Переглядів: 338 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0