Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Травень » 8 » Легалізація заробітної плати та зайнятості населення на контролі у влади
08:33
Легалізація заробітної плати та зайнятості населення на контролі у влади
Важливою проблемою на нині є легалізація зайнятості населення та заробітної плати.
Тому першочергова увага приділена пропаганді економічних, соціальних переваг отримання громадянами легальних доходів та сприяння створенню в суспільстві атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які виплачують заробітну плату без оформлення трудових відносин – «в конвертах».
Особливості економічних процесів, які відбувались впродовж останніх років до набрання чинності Податковим кодексом, створили умови для приховування доходів. Саме тому нині надважливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян.
Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.
Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують:
- Кодекс Законів про працю України;
- наказ Мінпраці України від 08.06.01 №260 "Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою.
При «тіньовій» зайнятості відбувається виплата заробітної плати «в конвертах», що призводить до:
- втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як державна допомога сім'ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, субсидії тощо.
- приховування реального доходу, що впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами;
- втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії;
- відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників;
- працівники втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасної та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати.
Одним із заходів вжиття впливу до суб’єктів підприємницької діяльності, керівників, які не оформлюють трудові відносини з найманими працівниками, не виплачують заробітну плату на відповідному рівні, є діяльність робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та  зайнятості населення.
Протягом цього року в ході обстежень суб’єктів підприємницької діяльності виявлено 15 осіб, які були не працевлаштовані офіційно, а це призвело кожного працівника до згадуваних вище наслідків.
Тому аргументовано переконуємо підприємців, керівників підприємств підвищувати заробітну плату своїм працівникам і заради загальної справи – відмовитися від «преміальних у конвертах».
Працівникам, яким роботодавець відмовляє в офіційному працевлаштуванні, рекомендуємо звертатись в УПСЗН Глухівської міської ради за телефоном 2-26-24.Переглядів: 521 | Додав: Falcon | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0