Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Вересень » 18 » ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
14:42
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

   Нелегальна зайнятість працівників та зарплата „в конвертах” протягом тривалого часу залишається однією з найбільш актуальних проблем в Україні.
Працівник, який отримує заробітну плату в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за необхідне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
   Наймаючись на роботу, громадянам слід пам'ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює не офіційно, у випадку хвороби чи  отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних, допомоги у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та інших обов'язкових виплат.
   Нелегальна зайнятість та нелегальна заробітна плата – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні та нешкідливі умови праці, права на відпочинок, оплачувану відпустку тощо.
   Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників.
   Закликаємо роботодавців дотримуватися вимог чинного законодавства України щодо працевлаштування найманих осіб, а найманих працівників – вимагати від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин.

Переглядів: 145 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0