Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Жовтень » 14 » Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення нашого майбутнього
08:45
Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення нашого майбутнього
Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення та "чорною плямою” суспільства є виплата заробітної плати” у конвертах”.
    Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня "прозора” зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. От тоді шило і вилазить з мішка,     Виплата заробітної плати "в конвертах” призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо.
    Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.
    Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.
    Проблема виплати зарплатні "у конвертах” – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися із цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля. Управління  та відділи міської ради, державна податкова інспекція, пенсійний фонд, центр зайнятості здійснюють перевірки з питань дотримання діючого законодавства при виплаті заробітної плати.
Протягом січня – вересня 2011 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 186 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності.
    В результаті обстежень, у 48 суб’єкта підприємницької діяльності було виявлено 57 працівників з якими не були зареєстровані трудові договори. Після проведеної роботи з 43 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори, 12 суб’єктів підприємницької діяльності припинили використовувати найману працю, відсоток легалізації -75,4% (за відповідний період минулого року у 66 СПД було виявлено 82 „тіньових” робочих місць, легалізовано 57, відсоток легалізації 69,5%).
    Систематично проводиться аналіз звітності щодо виявлення суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімально встановленого розміру. З керівниками підприємств та підприємцями обговорюються причини і проблеми, які призводять до виплати заробітної плати нижче встановленого законом мінімального рівня. Проводяться співбесіди на предмет підтвердження роботи найманих працівників неповний робочий день.
    Постійно заслуховуються на засіданнях комісій при місцевих органах влади, керівники підприємств та підприємці, у яких рівень заробітної плати менше мінімально встановленого. Всього було заслухано 76 керівників підприємств та підприємців, в результаті чого, 55 з них підвищили рівень заробітної плати своїм працівникам.
    До Територіальної державної інспекції праці направлено інформацію щодо 9 суб”єктів підприємницької діяльності, які порушують законодавство щодо оформлення трудових відносин. По сьоми СПД, які порушують мінімальні гарантії в оплаті праці, укладанні трудових відносин направлено інформацію правоохоронним органам.
     Крім того, проводиться цілеспрямована роз’яснювальна роботу щодо повноти та правильності виплати заробітної плати, сплати податку і обов’язкових платежів у відповідні фонди. Проте, значна частина громадян не знає чинного законодавства про працю. Працівники досі вважають, що, як і раніше, відмітка в трудовій книжці дасть їм можливість одержувати пенсію в повному обсязі, але це не так. Адже Пенсійний фонд проводить персоніфікацію, веде особові рахунки по сплаті пенсійних внесків по кожному платнику, від суми яких буде нараховуватись відповідний розмір пенсії.
    Відрадно, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки та платежі. Принагідно, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати в так званих "конвертах” із закликом проявити свою громадянську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визначаючи їм сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати "в ковертах” вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.

Переглядів: 875 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0