Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Серпень » 29 » ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ
15:52
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ
   Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є "тіньова” зайнятість.
   Така зайнятість в лапках згубно впливає на економіку, загрожує національній безпеці і суспільній моралі та особливо боляче б’є по трудових і громадських правах осіб, які змушені працювати в "ТІНІ”. Найпоширеніша форма нелегальної зайнятості - використання робочої сили без оформлення трудового договору між підприємцем - фізичною особою і найманим працівником і в останні роки ця тенденція не спинилася і значна частка працівників фактично нелегально працює в приватних підприємців, фермерів, на будовах та в дрібних майстернях, на ринках, наданні тих чи інших послуг. Таким чином приватні підприємці ухиляються від оподаткування своїх реальних прибутків, а також фактичних заробітків та різних доплат найманим працівникам через видачу зарплати в так званих " конвертах”, поза відомістю, без сплати податків, платежів до державного і місцевих бюджетів, єдиного соціального внеску.
   Мета роботодавців зрозуміла. Зрозуміло багатьох і найманих "нелегально” працівників які працюють в тіні та одержують заробітну плату у так званих конвертах. В працівника нерідко немає альтернативи, він ніби на роздоріжжі: погоджуватися на працю в "тіні” й одержувати засоби для існування або долати труднощі легального працевлаштування чи поповнити лави безробітних.
   І лише згодом багатьом стане зрозумілою їхня помилка й охопить жаль що був таким необачним і дав себе ошукати тому що були позбавлені соціального захисту , насамперед у разі настання каліцтва на роботі, суттєво зменшено їхній загальний трудовий стаж і розмір допомоги по безробіттю при втраті роботи, а також розмір майбутньої пенсії.
   Отже, "тіньова” зайнятість по суті спрямована проти держави і проти людини.
   У зв’язку з цим хотілось би зауважити що кожному працівнику та роботодавцю - підприємцю корисно знати що їхні трудові взаємовідносини регулюються ст.24-1 КЗпП, тобто у разі укладення трудового договору підприємець повинен зареєструвати його в тижневий строк у центрі зайнятості, що період роботи за трудовим договором заноситься в трудову книжку працівника. Цей договір захищає права найманого працівника, оскільки в ньому обумовлюється розмір зарплати, який має бути не меншим за мінімальну зарплату за просту некваліфіковану працю, визначається тривалість робочого часу та перерви, визначаються вихідні дні, встановлюється тривалість щорічної відпустки (не менше ніж 24 календарних дні).
   Використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю, а це тягне за собою адміністративну відповідальність: зазвичай, накладання штрафу в розмірі від 15 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
   Робота по легалізації зайнятості та заробітної плати продовжується. Роботодавцям слід серйозно замислитися над цією проблемою і там де ще має місце нелегальне, приховане використання робочої сили не чекати рейдів робочої групи чи інших контролюючих органів, а оформити працівників та зареєструвати договори у службі зайнятості.
   Спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради завжди готові надати відповідні консультації по трудовому законодавству та по іншим питанням в межах своєї компетенції.Переглядів: 456 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0