Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Квітень » 30 » Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення
12:05
Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення
   Тіньовий, незаконний обіг робочої сили призводить не лише до порушення прав і гарантій громадян, визначених Конституцією та законодавством України, втрати працівниками соціальних гарантій, страхового стажу як для соціальних виплат, так і для пенсійного забезпечення, «тінізації» трудових відносин та економіки, але й значною мірою впливає на втрату надходжень до бюджету.
   Офіційно оформлений працівник захищений законодавством, йому забезпечені соціальні гарантії на випадок хвороби, вагітності й пологів, каліцтва, він має право на безпечні умови праці, відпустки та оздоровлення тощо. Навіть у разі незаконного звільнення чи будь-якого обмеження трудових прав, він може відновити, відстояти справедливість у судовому порядку.
   Особа ж, яка працює в «тіні», фактично перебуває у цілковитій залежності від роботодавця, котрий змушує її працювати у жахливих умовах, із порушенням норм робочого часу, із затримкою виплати заробітної плати, а то й із системою штрафів за різні порушення. А в разі професійного захворювання або каліцтва такий працівник опиняється «на вулиці» - наодинці зі своїми проблемами, оскільки він вже не потрібен роботодавцеві…
   Члени робочої групи постійно проводять роботу щодо перевірки суб’єктів господарювання з питань дотримання ними діючого законодавства з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
   Так, з початку року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено 40 суб’єктів підприємницької діяльності. В ході обстежень у 12 СПД було виявлено 15 працівників з якими не були укладені та зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори. В результаті проведеної роботи, з 15 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори, у 42 трудових договорах внесені зміни щодо оплати праці відповідно до чинного законодавства.

Переглядів: 264 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0