Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Лютий » 19 » Легалізація трудових відносин сьогодні - запорука пенсії завтра
16:48
Легалізація трудових відносин сьогодні - запорука пенсії завтра

   В наш непростий час чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим вигодам, чим сприяють розвитку такого негативного явища, як “ тіньова зайнятість “ (використання найманої праці без  офіційного працевлаштування).

   “Заробітна плата без конвертів” є важливою складовою у динаміці розвитку економіки, збільшення надходжень до бюджету, реальними кроками в напрямку соціального захисту громадян.

   Працівники, котрі отримують гроші “в конвертах”, є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, вони позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

Своєчасна й повна сплата платежів, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

   Від байдужості і мовчазної згоди кожен “ трудовий нелегалвтрачає:

-           при досягненні пенсійного віку трудову пенсію, а при роботі без договору — весь трудовий стаж;

-           відпускні за час щорічної відпустки і, відповідно, саму відпустку, що визначено законодавством України;

-           грошову компенсацію за невикористану відпустку, суму індексації заробітної плати у зв'язку із зростанням цін; доплату за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні;

-           допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби, а жінки ще і допомогу по вагітності і пологах, оплату і саму відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

-           щомісячну компенсацію збитку у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання, а також одноразову допомогу ( у тому числі родині у випадку смерті працівника);

-           вихідну допомогу (середньомісячну зарплату) при звільненні через скорочення штатів;

-                     допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного заробітку.

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягнуть за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ, фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Не позбавляйте себе майбутнього — наполягайте на легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин з роботодавцями.

Переглядів: 155 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0