Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Вересень » 13 » Легалізація трудових відносин гарантує заперечення прав і гарантій працівників та роботодавців
15:20
Легалізація трудових відносин гарантує заперечення прав і гарантій працівників та роботодавців

   В умовах дефіциту вільних вакансій люди з метою працевлаштування досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, що запропонує роботодавець. Зазвичай, роботодавець обіцяє особі, яка працевлаштовується нелегально, більш високу заробітну плату, що створює у неї враження про переваги "тіньового" працевлаштування перед офіційним. Тому працівник погоджується на "взаємовигідні", як йому здається, умови праці. На перший погляд обидві сторони таких трудових відносин усім задоволені: роботодавець отримує більші прибутки, не сплачуючи податки та обов’язкові платежі, а працівник отримує більшу заробітну плату. Якщо розглянути проблему глибше, то працівник у даному випадку перебуває у досить вразливому становищі, а саме: він стає повністю безправним перед роботодавцем, тому що по відношенню до такого працівника не діють державні гарантії, передбачені трудовим законодавством (лікарняні, оплата відпусток та інші).
   Оплата праці повинна проводиться пропорційно відпрацьованому часу, або залежно від виробітку. Однак, більшість приватних підприємців, які використовують найману робочу силу, також ведуть недостовірний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10-12 годин на добу без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на рівні розміру мінімальної заробітної плати. Оплата роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні не проводиться.
   Крім того, працівники втрачають стаж для нарахування пенсії. Навіть якщо ж працівник оформлений, але частина зарплати отримує «в конверті», або оформлений не на повний робочий день, то до уваги при нарахуванні пенсії та інших виплат береться лише документально підтверджена частина заробітку. 
   З іншого боку використання «тіньової зайнятості» фактично позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника виконання належним чином дорученої роботи, прав на відшкодування збитків у разі розкрадання, пошкодження майна роботодавця та таке інше.
   У зв'язку з цим, легалізація трудових відносин необхідна для забезпечення прав і гарантій як найманих працівників, так і роботодавців. 

Переглядів: 44 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0