Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Червень » 12 » Легалізація трудових відносин - актуальна тема сьогодення
14:08
Легалізація трудових відносин - актуальна тема сьогодення

   Праця – це джерело внутрішнього зростання духовних якостей людини, основа життя і багатства суспільства. Офіційне укладання трудових відносин, виплата належної суми заробітної відповідно до чинного законодавства – це основа соціальної захищеності працівника.
   В умовах дефіциту вільних вакансій люди, з метою працевлаштування, досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, що запропонує роботодавець. Зазвичай, він обіцяє особі, яка працевлаштовується нелегально, більш високу заробітну плату, що створює у неї враження про переваги "тіньового" працевлаштування перед офіційним. Тому працівник погоджується на "взаємовигідні", як йому здається, умови праці, але відразу ж стає повністю безправним перед роботодавцем, тому що по відношенню до такого працівника не діють державні гарантії, передбачені трудовим законодавством.
  З іншого боку використання «тіньової зайнятості» фактично позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника виконання належним чином дорученої роботи, прав на відшкодування збитків у разі розкрадання, пошкодження майна роботодавця та інше.
Варто вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій.
   Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.
Суспiльство має усвiдомити, що легалізація трудових відносин та заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.    

 

Переглядів: 61 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0