Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Березень » 25 » Краю мій, Сіверщина!
15:43
Краю мій, Сіверщина!

      «Краю мій, Сіверщина!» під такою назвою пройшло заняття на краєзнавчому факультеті Університету третього віку «Активне довголіття», провів його студент Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка 36-СР групи Віталій Сергієнко. Студент розповів про історію виникнення Сіверського князівства, його перших князів. Сіверське князівство (також Новгород-Сіверське князівство) — одне з удільних князівств Чернігово-Сіверської землі з центром у Новгороді-Сіверському. 
   Першим його князем був Олег Святославич, внук Ярослава Мудрого, після нього — його нащадки Ольговичі. Їх панування позначене змаганнями за київський престол, який часто їм вдавалося захопити (Всеволод II, Ігор II, Святослав III та Всеволод Чермний).
Сіверські князі воювали, особливо у другій половині 12 століття з половцями. Один з їх походів на половців — князя Ігоря Святославича у 1185 році оспіваний у «Слові о полку Ігоревім». За мотивами «Слова» український письменник Володимир Малик написав історичні романи «Черлені щити» та «Князь Ігор».

 

Переглядів: 179 | Додав: Falcon | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0