Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Травень » 31 » Консультації з питань пенсійного забезпечення. Запитання-відповіді.
09:20
Консультації з питань пенсійного забезпечення. Запитання-відповіді.
?- Через 16 місяців мені на пенсію, чи увійде навчання в інституті в стаж?
  - До страхового стажу, який враховується при призначенні пенсії, зараховується період навчання на денному відділенні, якщо це навчання закінчилася до 1 січня 2004 року, при пред'явленні диплома або записи в трудовій книжці. Після 1 січня 2004 року навчання буде враховуватися тільки за умови сплати внесків до Пенсійного фонду. Тобто, якщо нинішні студенти хочуть зарахувати своє навчання в страховий   стаж,   вони   повинні   укласти   договір   про   добровільну   пенсійне
страхування і сплачувати внески.

?- Чи  можна  мені  піти  на   пенсію   зараз  по  скороченню  штату,  якщо   стаж безперервної роботи з інститутом 41 рік?
- Можна. За скорочення штату пенсія призначається не раніше ніж за півтора року до досягнення пенсійного віку. Але для цього необхідні такі умови: після звільнення за скороченням штату працівник повинен звернутися в центр зайнятості, і тільки в тому випадку, якщо там не можуть забезпечити його роботою за фахом, то центр подає клопотання про призначення цієї людини дострокової пенсії.   З цим    клопотанням    людина    звертається   до    Пенсійного   фонду для
призначення пенсії.

?- Підкажіть, чи буде проведена диференціація пенсії, а то виходить, що ті, хто пропрацював по 5-10 р., а також працювали по 20-40 р. отримуватимуть однаково?
- З 2004 року, коли вступав в силу закон „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, перерахунок всіх пенсій, призначених раніше, проводився з урахуванням середньої заробітної плати за 2002 рік, яка тоді складала 306 грн. З 2008-го пенсії працюючим і непрацюючим пенсіонерам були перераховані з урахуванням заробітної плати за 2006 рік.
     23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанови «Про підвищення рівня соціального захисту населення» та «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Зазначеними постановами передбачено, зокрема, з  1 травня 2012 року  здійснити осучаснення заробітної плати для обчислення пенсій тим, хто вийшов на пенсію до 2008 року.
     Осучаснення  було проведене до середньої заробітної плати за 2007 рік тим, у кого пенсії обчислені відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також колишнім військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, які одержують пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

?- А якщо   пенсіонер   виїжджає   не   на   ПМЖ,   а   просто   пожити  у родичів, залишаючись громадянином України, але півроку не знімає пенсію з картки, її блокують?
- Якщо пенсіонер виїжджає за кордон по гостьовій візі, то виплата пенсії продовжується, але якщо протягом року не знімаються гроші з картки, то банк, який нараховує такій людині пенсію, направляє до Пенсійного фонду інформацію про те, що за даним особовим рахунком не було " руху "протягом року. Тоді переводиться виплата на поштове відділення, запрошують цього пенсіонера до Пенсійного фонду, щоб зрозуміти, де він знаходиться, і відновити виплату через банківську установу.

Переглядів: 798 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0