Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Липень » 12 » Консультації з питань пенсійного забезпечення. Надбавка до пенсії на догляд інвалідам.
09:17
Консультації з питань пенсійного забезпечення. Надбавка до пенсії на догляд інвалідам.
?Запитання: Чи встановлюються до пенсій по інвалідності надбавки та підвищення? Хто має право на надбавку до пенсії на догляд?

Відповідь:
Так, до пенсії по інвалідності встановлюються надбавки, підвищення, додаткові пенсії, пенсія за особливі заслуги перед Україною, тобто всі ті доплати, які встановлені чинним законодавством України.
Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» визначено, що в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 01.07.2012 р. — це 844 грн), таким особам встановлюється доплата у сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щодо надбавки до пенсії на догляд, то право на її отримання мають: інваліди I групи; одинокі інваліди II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку; одинокі інваліди III групи, які досягли пенсійного віку, одинокі одержувачі пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду та які отримують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім осіб, які отримують державну соціальну допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»).
Розмір надбавки на догляд становить 50 гривень.

Переглядів: 1029 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0