Консультації з питань пенсійного забезпечення. - 19 Липня 2012 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 15:53

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2012 » Липень » 19 » Консультації з питань пенсійного забезпечення.
09:58
Консультації з питань пенсійного забезпечення.
? Запитання
     Чи має право на перерахунок пенсії особа, яка після призначення їй пенсії здійснювала догляд за інвалідом I групи, та чи зараховується зазначений період при проведенні перерахунку пенсії до періоду роботи?

   Відповідно до п. 14 статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:

один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом I групи або за пристарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

    Відповідно до статті 1 цього Закону, непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, у тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до цього Закону.

    Крім того, відповідно до статті 13 Закону, участь застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування припиняється, зокрема, у разі , якщо застрахованій особі відповідно до цього Закону призначено пенсію і вона не продовжує працювати, або якщо застрахована особа відповідно до цього Закону набула права на довічну пенсію чи одноразову виплату.

      Враховуючи зазначене, при проведенні перерахунків пенсій відповідно до підпункту 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530, період, протягом якого пенсіонер здійснював догляд за інвалідом I групи або за пристарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, до страхового стажу не зараховується.


Переглядів: 270 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання