Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Липень » 19 » Консультації з питань пенсійного забезпечення.
09:58
Консультації з питань пенсійного забезпечення.
? Запитання
     Чи має право на перерахунок пенсії особа, яка після призначення їй пенсії здійснювала догляд за інвалідом I групи, та чи зараховується зазначений період при проведенні перерахунку пенсії до періоду роботи?

   Відповідно до п. 14 статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:

один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом I групи або за пристарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

    Відповідно до статті 1 цього Закону, непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, у тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до цього Закону.

    Крім того, відповідно до статті 13 Закону, участь застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування припиняється, зокрема, у разі , якщо застрахованій особі відповідно до цього Закону призначено пенсію і вона не продовжує працювати, або якщо застрахована особа відповідно до цього Закону набула права на довічну пенсію чи одноразову виплату.

      Враховуючи зазначене, при проведенні перерахунків пенсій відповідно до підпункту 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530, період, протягом якого пенсіонер здійснював догляд за інвалідом I групи або за пристарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, до страхового стажу не зараховується.


Переглядів: 340 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0