Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Березень » 22 » Консультації з питань пенсійного забезпечення
09:34
Консультації з питань пенсійного забезпечення
?Запитання: Який розмір мінімальної пенсії, якщо страховий стаж нижче або перевищує необхідний мінімум?

Відповідь: За кожен рік страхового стажу понад встановлений необхідний мінімум розмір мінімальної пенсії в Україні збільшується на один відсоток. Тобто, за кожен рік стажу понад норму передбачена доплата в один відсоток від фактичного розміру пенсії, яка вже була нарахована з урахуванням стажу і заробітку. Але ця сума не повинна перевищувати одного відсотка від мінімальної пенсії. Якщо ж страховий стаж не досягає необхідного мінімуму, то розмір пенсії встановлюється пропорційно наявному страховому стажу.

?Запитання: Як обчислюється розмір пенсії громадянам, які мають право на декілька видів пенсій одночасно?

Відповідь:    Якщо робітник має право на декілька видів пенсій одночасно, йому нараховується одна пенсія на його вибір.

?Запитання: Який розмір пенсії нараховується працюючим пенсіонерам?

Відповідь:   Пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсій за віком або з інвалідності не менше 2-х років з більш високим заробітком, ніж той, з якого була нарахована пенсія, згідно їх заяві нараховується новий, більш високий розмір пенсії.

?Запитання: Чи оподатковується пенсія?

Відповідь:  Пенсії не оподатковуються та сплачуються без урахування заробітку (доходу), що отримується, за місцем фактичного мешкання пенсіонера незалежно від прописки.

?Запитання: Який порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії?

Відповідь: Заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.


Переглядів: 457 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0