Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Березень » 6 » Консультації щодо зарахування до страхового стажу часу догляду за дитиною-інвалідом
17:29
Консультації щодо зарахування до страхового стажу часу догляду за дитиною-інвалідом
Згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.
За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього закону (чоловікам 60 років), за наявності не менше 20 років страхового стажу.
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що у разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення 18-річного віку, для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до зазначеної вище норми особою надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.
У разі надання зазначеного документа буде визначено право на призначення  пенсії згідно з пунктом З Прикінцевих положень зазначеного закону.
Щодо зарахування до страхового стажу терміну догляду за дитиною-інвалідом – наприклад: з 23.06.2006 року по 12.03.2010 року повідомляємо. Відповідно до статті 25 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. А за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим законом.
Пунктом 14 статті 11 закону передбачено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
Згідно з пунктом 8 Прикінцевих положень цього закону за осіб, зокрема зазначених у пункті 14 статті 11 цього закону, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються з коштів відповідних бюджетів на умовах і в порядку, визначених цим законом, та в розмірі 10 відсотків мінімального страхового внеску з наступним збільшенням щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру мінімального страхового внеску.
Періоди сплати страхових внесків у розмірі, визначеному абзацом першим цього підпункту, зараховуються до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески в сумі мінімального страхового внеску. При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) в цьому випадку враховується мінімальний розмір заробітної плати.
Період отримання в органах праці та соціального захисту населення щомісячної компенсаційної виплати у зв'язку з доглядом за дитиною-інвалідом зараховується до страхового стажу одному з непрацюючих працездатних батьків, який фактично здійснював догляд за дитиною-інвалідом, на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

Переглядів: 1775 | Додав: Falcon | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0