Як атестація робочого місця впливає на право працівника на пенсію - 28 Січня 2015 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 04.12.2016, 16:14

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2015 » Січень » 28 » Як атестація робочого місця впливає на право працівника на пенсію
13:37
Як атестація робочого місця впливає на право працівника на пенсію

   21 серпня 1992 року набрав чинності Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442. З цього часу визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах провадиться на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці.
   Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше як один раз на п'ять років.
   Для підтвердження результатів атестації робочого місця видається наказ по підприємству про результати атестації робочих місць. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
   Перелік робочих місць з пільговим пенсійним забезпеченням затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років.
    Після 21 серпня 1992 року право на пенсію за віком на пільгових умовах має бути підтверджене за результатами атестації. Тобто якщо людина працювала в шкідливих умовах починаючи з 21 серпня 1992 року й атестація робочих місць не проводилася, працівники втрачають право на зарахування пільгового стажу після цієї дати.
Результати атестації застосовуються для обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах,упродовж п'яти років після затвердження її результатів (дати видавання наказу про результати проведеної атестації), якщо протягом цього часу на такому підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
   У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведено позачергову атестацію.
   Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на керівника підприємства, організації.

Переглядів: 119 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання