Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Липень » 31 » Іван Айвазовський – геній морської стихії
15:22
Іван Айвазовський – геній морської стихії

   Видатний живописець увійшов в історію світового мистецтва як мариніст-романтик, майстер класичного пейзажу, який передає на полотні красу й міць морської стихії. Картинам Айвазовського, які найчастіше зображують море, кораблі, що борються із хвилями, властиві емоційна піднесеність, тяжіння до героїки й романтичного пафосу. За своє життя художник створив більше 6 тисяч полотен.
   29 липня 2017 року відзначається 200 років з дня народження Івана Костянтиновича Айвазовського. Для студентів Університету третього віку «Активне довголіття» 26.06.2017 року проведено захід «Іван Айвазовський – геній морської стихії».  
   Пенсіонери дізнались про життєвий та творчий шлях живописця. Поза сумнівом, особисте знайомство з Гоголем, Шевченком, дружба зі Штернбергом допомогли митцеві зрозуміти й назавжди полюбити природу України, її народ. Іван Айвазовський і Тарас Шевченко навчалися в Імператорській академії мистецтв у різні роки, але кілька разів їх творчі шляхи перетиналися. Іван Костянтинович познайомився з Тарасом Григоровичем 1839 року на осінній виставці в академії мистецтв, де екс¬понувалися його кримські пейзажі разом із двома акварелями Шевченка. «Вибух турецького корабля» — єдина картина, що залишилася незавершеною. Робота над нею обірвалася одночасно із життям художника — 2 травня (19 квітня) 1900 року. Івана Костянтиновича Айвазовського поховали у дворі феодосійської вірменської апостольської церкви Сурб Саргіс (Святого Сергія), де його хрестили й вінчали. На мармуровому саркофазі висічено слова старовірменською мовою: «Народився смертним, залишив по собі безсмертну пам’ять».

Переглядів: 54 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0