Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Серпень » 15 » Інформація про роботу територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради за І півріччя 2016 року
07:49
Інформація про роботу територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради за І півріччя 2016 року

   На виконання Закону України «Про соціальні послуги», Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та  постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 року №1093 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року №1417 прийнято рішення Глухівської міської ради №47 від 24.02.2016, яким затверджене нове Положення про територіальний центр соціального обслуговування населення Глухівської міської ради.  
   Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм. 
 Територіальний  центр  соціального обслуговування населення надає: 
          - догляд вдома;
          - денний догляд;
          - соціальна адаптація.

Крім того територіальний центр може надавати такі соціальні послуги:
          - консультування;
          - представництво інтересів;
          - соціальна профілактика;
          - посередництво (медіація);
- соціально-економічні послуги (у формі надання   натуральної   чи грошової допомоги); 
- інші соціальні послуги.

У І півріччі 2016 року у територіальному центрі працювало 3 відділення:
- соціальної допомоги вдома, де знаходиться на обліку – 418 осіб;
- організації надання адресної натуральної та грошової допомоги де на обліку знаходиться -  553 особи;
- денного перебування де обслуговується -  487осіб;
Штатна чисельність працівників територіального центру складає 52 одиниці.
Основним завданням територіального центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. Працівниками територіального центру постійно проводиться робота по обстеженню  матеріально-побутових умов проживання пенсіонерів та інвалідів міста. 
   Громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку із частковою втратою рухової активності,  обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома.   
   Постійно продовжується  робота, спрямована на охоплення соціальним обслуговуванням одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян, які за медичними висновками потребують  допомоги.
Відділення соціальної допомоги вдома надає одиноким непрацездатним громадянам  біля 40 видів соціально-побутових послуг купівля і доставка продовольчих і промислових товарів, виконання повсякденних послуг (підготування продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття та ін.),  приготування їжі, годування (для ліжково-хворих), прання білизни, прасування білизни, дрібний ремонт одягу,заміна постільної і натільної білизни, прибирання житла тощо.                                                               39 соціальних робітників обслуговували 381 одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян. На надомному обслуговуванні знаходилося 139 ветерани війни, 70 інвалідів загального захворювання, 135 ветеранів праці, 139 дітей війни. За категоріями серед них: 150 осіб у віці старше  80 років, 328 громадян   зі  зниженою та значно зниженою  та 18 – V групою рухової активності.   
   Відповідно до затверджених графіків роботи соціальні робітники відвідували своїх підопічних 3-5 разів на тиждень та надавали їм послуги відповідно до укладених договорів. За І півріччя  2016 року було прийнято на обслуговування 22 громадян, знято з обслуговування з різних причин – 28 осіб.   
Для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги, не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд  надаються платні соціальні послуги.
   Тарифи на платні соціальні послуги затверджені рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради № 105 від 22.04.2016 року. Платні соціально-побутові  послуги отримали 32 особи  на суму 12,8 тис. грн.  
Кошти отримані від надання платних соціальних послуг були використані на заробітну плату, придбання канцелярських товарів, заправку вогнегасників, картриджів, дрібний ремонт оргтехніки.       
   Здійснюється постійний контроль за діяльністю соціальних робітників згідно затвердженого графіку,  аналіз перевірки дільниць постійно робиться на виробничих нарадах соціальних робітників.  Організовано навчання соціальних робітників та соціальних працівників з питань пенсійного законодавства, соціального захисту населення. 
   За І півріччя 2016 року керівництвом територіального центру зроблено 15 перевірок дільниць соціальних робітників щодо якості надання соціальних послуг. В ході перевірок всі зауваження, які надійшли від обслуговуваних, вирішені в робочому порядку. 
   Для покращення якості надання соціальних послуг 24 соціальні робітники забезпечені велосипедами, які придбані за кошти плати за послуги.
   Постійно  з соціальними робітниками відділення проводяться семінари-навчання. За І півріччя 2016 року проведено 6 занять. Семінари - навчання проводяться у співпраці з фахівцями пенсійного фонду, управління соціального захисту, медичних закладів, студентів ГДПУ.
   У відділенні також працює два соціальні працівники, які очолюють і ведуть організаційно-роз'яснювальну та контролюючу роботу, оформлюють необхідні документи та організовують надомне обслуговування одиноких непрацездатних громадян, вивчають матеріально-побутові умови проживання громадян похилого віку, пенсіонерів, інвалідів.
   Відділення  організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги постійно займається виявленням громадян, які потребують натуральної допомоги  і забезпечує їх одягом, взуттям та  продуктами харчування . 
   За 6 місяців 2016 року у відділенні на обліку знаходиться  553 осіб,  із них надано допомогу: продуктами харчування  – 434 ос., на суму 11,8тис.грн.. одягом, взуттям – 120 ос. на суму 26,1тис. грн ., надано грошову допомогу 1 особі в сумі -500грн. 
   Відділення співпрацює з підприємцями та організаціями міста, які надають благодійну допомогу продуктами харчування та промисловими товарами.  
   На свято Великодня пенсіонери, які обслуговуються територіальним центром, отримали 435пасхальних кексів на суму 7,6тис.  грн., 48 осіб отримали хлібобулочні вироби. 
   Відділенням обслужені пенсіонери – довгожителі, чорнобильці та учасники бойових дій на території інших держав - 19 осіб на суму 1,0 тис. грн.
   У відділенні  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги організовано поточні  ремонти (37ос), прибирання прилеглої території (34ос.), пилка, рубка дров ( 11ос.), надано допомогу у завезенні палива ( 3ос.).    
   При відділенні створено пункт прокату, який надає реабілітаційні засоби потребуючим. Станом на 01.07.2016р. в пункті прокату технічних засобів реабілітації знаходиться 59 засобів реабілітації: 12 інвалідних візків, 9 ходунків,  26 палиць, 6 милиць, 2 судна великих, 2 судна малих, 1 стояк, 1 стійка парта. За 6місяців  2016 року реабілітаційні засоби отримали 43 особи.
Відділення денного догляду надає  соціально-медичні, педагогічні, соціально-культурні, просвітницькі, інформаційні послуги пенсіонерам.
   Щоденно відділення відвідують 30 пенсіонерів. На обліку  у відділенні знаходиться 475 осіб. 
   Отримали масаж  87 осіб,  виміряли тиск  340 осіб.  
   На  базі відділення діють 8 груп „Здоров’я”. Серед відвідувачів груп - люди похилого віку, діти війни, інваліди загального захворювання та ветерани праці.    Під час занять відвідувачі займаються загально зміцнюючою гімнастикою, дихальною гімнастикою, виконують вправи для покращення зору.
   Метою занять є покращення функції опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної системи, покращення зору, зменшення ваги, що збільшує рухову активність. 
   У відділенні обладнана спортивна зала, працює профілактор «Євменова», створена кімната психологічного розвантаження,  де проводяться реабілітаційні процедури : аромотерапія, рефлексотерапія, музикотерапія , арнітотерапія.
   Університет третього віку „Активне довголіття” створено при відділенні денного догляду територіального центру соціального обслуговування населення  Глухівської  міської ради 1 жовтня  2010 року. Навчається в університеті 115 пенсіонерів. Усі бажаючі мають можливість відвідувати заняття за власними інтересами та уподобаннями.
Працюють такі факультети:
краєзнавчий факультет – слухачі вивчають історію  рідного краю, соціально-педагогічна адаптація людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності а також подорожі містами України; 
факультет здорового способу життя – слухачі зустрічаються з лікарями , слухають лекції про здоровий спосіб життя, секрети  народної  медицини, дієтичне харчування,  нетрадиційні способи лікування, загартування відвідують заняття у спортивній залі, масаж, ароматерапію, музикотерапію, арнітотерапія;
факультет соціально - побутової адаптації – слухачі відвідують клуби за інтересами.  Можна  отримати  уроки гри в шахи,  а також перевірити свої сили, беручи участь у різноманітних турнірах, навчитися вишивати прекрасні рушники та полотна і отримати інформацію стосовно вирішення соціальних проблем, тут проводяться  лекції які допомагають пенсіонеру адаптуватися до сучасного середовища. Працюють клуби за інтересами шаховий клуб «Ветеран»,«Любителів психології», «Надвечір’я» клуб «Берегиня»;      
факультет інформаційно-комунікаційних  технологій – слухачі отримують   навички   роботи   в мережі Інтернет, користування  електронною  поштою, мобільним телефоном, спілкування  через «Skype», тощо (з 7 листопада 2012 року в районній бібліотеці розпочав свою роботу Інтернет центр по програмі «Бібліоміст», з 15 листопада 2012 року розпочались комп’ютерні курси для студентів факультету інформаційно-комунікаційних  технологій університету третього віку,  в травні 2015 року 16 пенсіонерів закінчили ці курси;
факультет літератури та мистецтва – слухачі  пізнають та відкривають для себе нове у світі літератури  та мистецтва, знайомляться з життєвим та творчим шляхом майстрів слова,  шедеврами світового мистецтва обговорюють літературні твори;
православний факультет - слухачі  пізнають та відкривають для себе нове у світі православ’я , здійснюють паломницькі поїздки. Здійснили паломницькі поїздки   до чудотворних ікон.
декоративно-прикладного мистецтва – де слухачі вчаться створенню художніх виробів, призначених головним чином для побуту.                                                 
   Порівняно з попередніми роками спостерігається позитивна динаміка зростання кількості осіб, що бажають отримати якісні оздоровчо-профілактичні та соціально-педагогічні послуги у відділенні. Протягом року проводилася роз’яснювальна робота серед населення по наданню соціальних  послуг, шляхом розповсюдження пам’яток.

 

Переглядів: 445 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0