Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Грудень » 15 » Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей
08:41
Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей

      Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів   -  реабілітаційна установа сфери управління соціального захисту населення  Глухівської міської ради,  цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, та дітей віком до 2 років, які належать до групи ризику щодо  отримання інвалідності, а також осіб з інвалідністю (з розумовою відсталістю до 35 років (за наявності) спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для їхньої інтеграції у суспільство.
   Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів   розрахований   на 30 відвідувань на день.  
    Реабілітаційні заходи спрямовані на формування життєвої компетентності дитини  або повернення її до активної участі в житті, відновлення соціального статусу і здатності до соціально-побутової і громадської діяльності шляхом забезпечення соціальних нормативів. Також здійснюється  психологічна діагностика  дитини , визначення і використання форм, методів та засобів  психологічної корекції, консультування і психологічного прогнозування. 
Глухівський міський центр реабілітації  працює за такими напрямками:
-    рання соціальна реабілітація (від 3- х місяців до 7 років);
-    психолого-педагогічна реабілітація ( консультування, діагностика , корекція);
-    соціально – побутова реабілітація : навчання основним соціальним навичкам  (діти, які закінчили допоміжну школу та ненаучувані);
-    професійна орієнтація дітей  відповідно до їх ІПР, зокрема оволодіння ними трудовими навичками, у тому числі у трудових майстернях, визначення можливостей дітей з інвалідністю до професійного навчання у відповідних навчальних закладах ;
-    медичний супровід  ( консультування, масаж, лікувально – фізична культура).
   У центрі реабілітації працює група  «Матері та дитини».   Група створена з метою допомоги батькам у вихованні дитини з певними вадами, психологічна допомога батькам , підготовка батьків до участі в реабілітаційному процесі. Заняття проводяться 1 раз на тиждень. 
   Можливість дитини у розвитку її розумових та творчих здібностей за допомогою пісочної анімації є новим напрямком сучасного мистецтва та реабілітації. Пісочна анімація одна з найпродуктивніших арт-терапевтичних корекційних методик для дітей-інвалідів – невербальна форма психотерапії, в процесі якої відбувається «діалог» рук з піском. 
   У Центрі облаштована кімната, де здійснюється сенсорна стимуляція дітей-інвалідів, їх психологічна корекція, диференційований вплив на окремі органи чуття (зору, слуху, тактильні, вестибулярні, пропріоцептивні). Окрім того перебування в сенсорній кімнаті сприяє покращенню емоційного стану, зниженню агресії, зняттю нервового збудження і тривожності, нормалізації сну, активізації мозкової діяльності, прискоренню відновних процесів після захворювань. Оновлено пристрої у даному приміщенні : придбано сольову лампу, лава лампу , пристрій «Морська хвиля», пристрій «Зоряне небо» .  
   У центрі реабілітації створена художньо театральна студія «Дивосвіт», яка    приймає участь у   міському фестивалі «Повір у себе» ,  обласному фестивалі дитячої творчості «Розмай» та Сумському обласному інтеграційному театральному фестивалі людей з функціональними обмеженнями «Веселка».    Для розвитку творчих здібностей  організовуються   виставки дитячих робіт, малюнків, відзначаються народні свята, проходять дитячі ранки, на яких виступають самі вихованці центру.  
З метою підвищення самооцінки дитини в Центрі створені та функціонують гуртки за інтересами, а саме: «Вокал та хореографія», «Подарунки власними руками», «Комп’ютерний світ», «Смак», «Паперове диво»  , «Танцювальний гурток» та інші. 
Реабілітаційний курс проводиться згідно індивідуальних програм  реабілітації та індивідуальних планів  .  Всі реабілітаційні послуги   надаються  БЕЗКОШТОВНО.    
Направлення та зарахування осіб та дітей з інвалідністю , а також  дітей   віком до 2 років, які належать до групи ризику щодо  отримання інвалідності, до Центру здійснюється відповідно до порядку   надання інвалідам, дітям-інвалідам і дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг затверджених  постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (зі змінами).  
Отримувач або його законний представник письмово звертається за місцем проживання  до управління соціального захисту населення   та подає необхідні документи:  (Заява, індивідуальна програма реабілітації особи та дитини з інвалідністю, довідка ЛКК (для  дитини до двох років, які належать до  групи ризику щодо отримання інвалідності), медичний висновок, або довідка МСЕК, копія свідоцтва про народження, копія пенсійного посвідчення, копія паспорту та коду матері.)
   Днем звернення отримувача або його законного представника до місцевого органу вважається дата надходження повного пакету документів,   що реєструються у відповідному журналі. Місцевий орган протягом трьох робочих днів: інформує отримувача або його законного представника про прийняте рішення щодо направлення на реабілітацію; надсилає реабілітаційному центру повідомлення про направлення отримувача на реабілітацію разом з копіями документів,   вносить до централізованого банку даних з проблем інвалідності інформацію про направлення отримувача на реабілітацію.
   Після отримання від управління соціального захисту населення документів,  реабілітаційний центр реєструє  та протягом трьох робочих днів реабілітаційна комісія розглядає такі документи і надсилає управлінню та законному представнику дитини рішення про зарахування на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення курсу реабілітації). Після зарахування отримувача на реабілітацію на підставі його індивідуальної програми реабілітації в установі складається індивідуальний план реабілітації.
Після закінчення курсу реабілітації установа видає отримувачу або його законному представнику довідку про надані реабілітаційні послуги та результати реабілітації, копію якої надсилає до місцевого управління  .
   Додаткову інформацію щодо отримання реабілітаційних послуг та видачі направлень до Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів просимо всіх бажаючих осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та їх законних представників звертатися з даного питання до управління соціального захисту населення Глухівської міської ради за адресою: вул. Курлука, 1/3, кабінет 9, телефон (05444) 7-03-63.

Переглядів: 14 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0