Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Січень » 30 » Допомогти дитині-сироті. Як?
15:46
Допомогти дитині-сироті. Як?

    Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, в літку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх  ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий сінець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Одна з них - це прийомна сім’я .
   Часто, люди які виростили своїх власних дітей та мають ще достатньо сили та виховного потенціалу задумуються про те, щоб взяти на виховання «чужу» дитину. З нашого досвіду, населення мало що знає про те, куди звернутися, які вимоги та взагалі, що для цього треба зробити. Отже, ця стаття саме про те, як реалізувати свою благородну справу – допомогти дітям, які позбавлені батьківського тепла. 
   Метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання. 
      Прийомна сім'я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі  добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.     
Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення. 
     У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. 
     За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 
     Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов'язковому порядку мають пройти навчання в Сумському обласному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. 
     Кандидати у прийомні батьки подають до Глухівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  такі документи: 
   - заява про взяття на облік, як потенційного кандидата у прийомні батьки; копії паспортів кандидатів у прийомні батьки; 
   - довідка про склад сім'ї; копія свідоцтва про шлюб; 
   - довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними; 
   - довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї; 
   - довідку про відсутність судимостей; 
   - характеристику з місця роботи; 
   - довідка про наявність власного житла; 
   - письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально. 
     Прийомній сім'ї щомісяця виділяються кошти визначені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення.
 
     Контроль за належним використанням бюджетних коштів прийомною сім'єю здійснюється в порядку, встановленому законодавством. 
     Обов’язковим є соціальне супроводження прийомних сімей в ході якого соціальний працівник допомагає прийомній дитині та прийомним батькам вирішувати питання адаптації, подолання психологічних труднощів. Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді сприяє у вирішенні більшості питань, які виникають в прийомних сім’ях.
В м. Глухові на даний час функціонує 4 прийомні сім`ї, в яких виховується 11 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
     Більшість людей переживає за долі дітей, а особливо за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тому, якщо ви не байдужі, та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтеся в Глухівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: 
    м. Глухів, вул. Інститутська, 3 
    тел. 3-28-73
    Чекаємо на Вас! 

Олена Юденич
В.о. директора ГМЦСССДМ

 

Переглядів: 182 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0