Допомогти дитині-сироті. Як? - 30 Січня 2015 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Понеділок, 05.12.2016, 10:30

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2015 » Січень » 30 » Допомогти дитині-сироті. Як?
15:46
Допомогти дитині-сироті. Як?

    Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, в літку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх  ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий сінець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Одна з них - це прийомна сім’я .
   Часто, люди які виростили своїх власних дітей та мають ще достатньо сили та виховного потенціалу задумуються про те, щоб взяти на виховання «чужу» дитину. З нашого досвіду, населення мало що знає про те, куди звернутися, які вимоги та взагалі, що для цього треба зробити. Отже, ця стаття саме про те, як реалізувати свою благородну справу – допомогти дітям, які позбавлені батьківського тепла. 
   Метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання. 
      Прийомна сім'я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі  добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.     
Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення. 
     У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. 
     За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 
     Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов'язковому порядку мають пройти навчання в Сумському обласному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. 
     Кандидати у прийомні батьки подають до Глухівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  такі документи: 
   - заява про взяття на облік, як потенційного кандидата у прийомні батьки; копії паспортів кандидатів у прийомні батьки; 
   - довідка про склад сім'ї; копія свідоцтва про шлюб; 
   - довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними; 
   - довідка про доходи потенційної прийомної сім'ї; 
   - довідку про відсутність судимостей; 
   - характеристику з місця роботи; 
   - довідка про наявність власного житла; 
   - письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально. 
     Прийомній сім'ї щомісяця виділяються кошти визначені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення.
 
     Контроль за належним використанням бюджетних коштів прийомною сім'єю здійснюється в порядку, встановленому законодавством. 
     Обов’язковим є соціальне супроводження прийомних сімей в ході якого соціальний працівник допомагає прийомній дитині та прийомним батькам вирішувати питання адаптації, подолання психологічних труднощів. Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді сприяє у вирішенні більшості питань, які виникають в прийомних сім’ях.
В м. Глухові на даний час функціонує 4 прийомні сім`ї, в яких виховується 11 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
     Більшість людей переживає за долі дітей, а особливо за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тому, якщо ви не байдужі, та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтеся в Глухівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: 
    м. Глухів, вул. Інститутська, 3 
    тел. 3-28-73
    Чекаємо на Вас! 

Олена Юденич
В.о. директора ГМЦСССДМ

 

Переглядів: 113 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання