Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Листопад » 9 » ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ
15:04
ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ
Право на допомогу одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Також право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдова та вдівець з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець), мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною)
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання зазначеної допомоги не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.
Якщо дитина, яка перебуває на утриманні в інтернатному закладі за рахунок держави під час літніх канікул перебуває вдома, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу, про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.
Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального  захисту населення подаються такі документи:
1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження дитини із зазначенням відомостей про батька дитини для призначення допомоги, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження із зазначенням підстав внесення відомостей про батька дитини, видана виконавчим органом  сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад для виплати допомоги;
3) копія свідоцтва про народження дитини;
4) довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї. У разі коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.
Усиновлювачі подають також копію рішення про усиновлення.
Вдови та вдівці подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію, подають також копію свідоцтва про розірвання шлюбу, копію свідоцтва про смерть одного з батьків та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.
Під час звернення до органу праці та соціального захисту населення при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.
Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, на підставі довідки, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.
Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.
•    Виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється у разі:
•    позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
•    відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
•    тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
•    відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав
•    позбавлення волі отримувача допомоги за рішенням суду;
•    скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
•    працевлаштування дитини або реєстрації нею шлюбу до досягнення 18-річного віку;
•    надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір'ю або батьком дитини;
•    смерті дитини;
•    смерті отримувача допомоги
Допомога на дітей одиноким матерям призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем їх реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Розмір допомоги дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Приклад. У квітні 2011 року жінка звертається  за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям. Склад сім’ї: одинока мати, дитина 2 роки, дитина 12 років. Середньомісячний дохід сім’ї за попередні 6 місяців – 600 грн.
Розрахунок розміру допомоги на дітей одиноким матерям з урахуванням доходів сім’ї:
1.  50 відсотків прожиткового мінімуму для:    
дитини 2 років – 416 гривень,
дитини 12 років – 498,5 гривень.
2. Середньомісячний дохід сім’ї за попередні 6 місяців: 600 грн / 3 особи = 200,00 гривень.
3. Розрахунок розміру допомоги для:
дитини 2 років : 416 грн – 200 грн = 216 грн
дитини 12 років : 498,5 грн – 20 грн = 298,5 грн
Оскільки розхрахунковий розмір допомоги є меншим за мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі для:
дитини 2 років – 249,6 гривень,
дитини 12 років – 299,1 гривень.
Отже, сім’я щомісячно впродовж квітня-вересня буде отримувати: 548,70 гривень.
Переглядів: 695 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0