Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Травень » 24 » Додаткова відпустка після закінчення терміну дії атестації робочих місць
15:20
Додаткова відпустка після закінчення терміну дії атестації робочих місць

   Додаткова відпустка після закінчення терміну дії атестації робочих місць за умовами праці Державні гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи визначає Закон України "Про відпустки". Згідно зі статтею 7 Закону щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком (Список виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290).

   Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. На підставі результатів атестації оцінюють фактичний стан умов праці на робочому місці. Це означає, що для отримання зазначеного права умови праці працівника на відповідному робочому місці мають бути віднесені до категорії шкідливих.  

    Гігієнічною класифікацією праці визначено, що шкідливі умови праці характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його нащадків. Умови і характер праці, при яких рівень шкідливих виробничих факторів не перевищує встановлених нормативів, вважаються допустимими. Без результатів атестації робочих місць за умовами праці неможливо встановити, чи є перевищення гігієнічних нормативів на його робочому місці. Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу під час проведення атестації робочих місць мають бути проведені санітарними лабораторіями атестованими Міністерством охорони здоров’я. При цьому враховують Показники та критерії умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів.

   Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років. Наприклад, атестацію робочих місць на підприємстві було проведено у вересні 2010 року, отже, строк дії атестації минув ще у вересні 2015 року. А оскільки право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці має бути підтверджено за результатами атестації робочих місць, після закінчення цього строку працівники не мають права на таку відпустку. Тож у разі, коли атестацію робочих місць за умовами праці не проведено, працівники, зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, втрачають право на будь-які пільги і компенсації, передбачені законодавством за роботу зі шкідливими умовами праці.

Переглядів: 141 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0