Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Серпень » 12 » Дім добра і любові
14:50
Дім добра і любові

Тільки той, хто заглянув у безодню може оцінити її глибину. Тільки той, хто пізнав страждання, вміє співчувати. Дорогою ціною дається людському серцю найвищій дар – милосердя. 


 Давайте знайомитись: Глухівський міський центр соціальної реабілітації працює з 1 січня 2011 року.

 На обліку у Центрі знаходиться 96 дітей-інвалідів та інвалідів , а також 51 дитина групи ризику , які проходять реабілітацію.

На сьогодні, це єдиний в місті центр реабілітації з найсучаснішим реабілітаційним обладнанням, командою професіоналів, які мають не тільки великий досвід роботи з певною категорією дітей, але й прекрасні душевні якості. В тісній співпраці з сім'єю колектив кваліфікованих спеціалістів забезпечує всебічний розвиток та становлення юної особистості.

Двері Центру відкриті для всіх, а, головне, допомогу в ньому надають БЕЗКОШТОВНО.

 Тут не тільки надають допомогу - тут досягають результатів. Тут приреченим дітям дають надію. Тут ті, хто довгий час був нерухомий, пізнають радість руху. Тут німі починають говорити. Тут позбавлені координації починають малювати. Тут очі заволочені тугою починають світитися. Тут сльози перетворюються в срібні дзвіночки дитячого сміху. Тут зроблено все так, щоб нічого не нагадувало про біль.

Реалізація реабілітаційного процесу – це залучення хворої дитини до дитячого колективу, де є змога позбутися самітності, подолати психологічний бар'єр замкненості, отримати навики соціальної поведінки, спілкування та навчитися самообслуговуванню. А батькам – одержати консультації фахівців.

Система соціальної реабілітації дітей-інвалідів виходить перш за все, з того, що дитина залишається в сім'ї, зі своєю родиною, в звичайних умовах. Сім'я, рідні беруть безпосередню щоденну участь у реабілітаційному процесі, під керівництвом кваліфікованого фахівця нашого Центру Бодрик Тетяни Миколаївни, працюють над подоланням вад дитини. 

Крім того, діти отримують кваліфіковану медико-фізичну допомогу. Медична сестра нашого Центру Головач Олена Анатоліївна жінка з добрим, чуйним серцем і "золотими” руками. З січня 2011 року по серпень 2011 року пройшли комплексне лікування (масаж, ЛФК) 51 дитина з вадами розвитку. Після декількох курсів масажу та ЛФК у дітей покращились фізичні показники розвитку, одній дитині знято діагноз – акушерський парез Дюшена- Ерба без виходу на первинну інвалідність, шести дітям знято діагноз – дісилазія т/с суглоба, двом дітям знято діагноз гідроцефалія.

Отримують діти і кваліфіковану педагогічну допомогу, спрямовану на їх реабілітацію та соціальну адаптацію. Кожний ранок зустрічає своїх вихованців педагог-організатор Демиденко Оксана Миколаївна. Вона працює з дітьми, які закінчили допоміжну школу, а також з дітьми з важкою розумовою відсталістю. На її заняттях не буває сумно, вони проходять в ігровій формі з використанням великої кількості наочності. А батьки мають певний час для вирішення нагальних життєвих, сімейних проблем.

Кожна людина прагне до самореалізації, вкладаючи частину душі у те, що вона робить, щоб мати задоволення від результатів своєї праці. Тут у творчій майстерні нашого Центру діти-інваліди утверджуються та самореалізовуються у житті, відчуваючи важливість та необхідність своєї праці. Саме завдяки трудовій реабілітації з'являються створені не тільки руками, а й творчою фантазією авторів художні вироби з природного матеріалу картини з солоного тіста, та вишиті стрічкою. І все це робиться під вмілим керівництвом гарної, доброї жінки, професіонала – Чалої Людмили Дмитрівни. Роботи її вихованців приймають участь в обласних та республіканських виставках.

Діти – це наше майбутнє, майбутнє нашої країни. Ми їх любимо, виховуємо, дбаємо про їхнє здоров'я. Вони всі рівні у своїх правах, але можливості мають різні. Діти, які від народження чи в силу трагічних обставин не можуть бачити, чути або ходити, не можуть вийти на вулицю без допомоги мами чи тата, малюють прекрасні картини, зачаровують своїми піснями… Вони всупереч усім проблемам, творять, навчаються, працюють. Ми не в змозі повернути їм здоров'я, але спільними зусиллями можемо допомогти знайти себе в житті, розкрити свої здібності, повірити у власні сили.

Яскравим підтвердженням цього є створення у Центрі художньо-театральної студії "Дивосвіт”. Учасники якої щороку відзначаються грамотами обласного фестивалю інтегрованих театрів "Веселка”.

У нас не понудьгуєш навіть у будні. А коли на порозі свято, то разом з акторами в театральних виставах, різноманітних заходах беруть участь і студенти-волонтери Глухівського національного педагогічного університету. Така корисна співпраця є відчутним поштовхом для творчого зростання наших вихованців. 

  Шановні батьки, чи опікуни, що виховують дитину з обмеженнями запрошуємо Вас скористатися можливістю і пройти курс реабілітації у Глухівському міському центрі реабілітації дітей-інвалідів. Для проходження курсу реабілітації Вам необхідно надати індивідуальну програму реабілітації інваліда та медичний висновок про встановлення інвалідності.

За довідками звертатися за адресою: м. Глухів, вул. Інститутська 3.


Переглядів: 505 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0