Атестація робочих місць - 13 Серпня 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 09:46

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Серпень » 13 » Атестація робочих місць
11:26
Атестація робочих місць

Працюючи в шкідливих або небезпечних умовах праці, в особливих температурах  чи інших важких умовах, працівник перебуває під впливом небезпечних і шкідливих виробничих факторів, здатних викликати важкі захворювання, нанести шкоду здоров'ю та життю, тому такі робочі місця вимагають особливої уваги і ставлення не лише від працівника, а й з боку роботодавця. З метою отримання об'єктивної оцінки про стан умов праці та безпеки робочих місць, зайнятих на шкідливих виробництвах проводиться регулярна атестація робочих місць за умовами праці.

Навіщо потрібна атестація? Яка від неї користь працівникові? Чому  роботодавець обов'язково повинен це зробити? Коли необхідно провести атестацію робочого місця? Спробуємо розібратися з рядом питань.

 Атестація робочих місць є важливою процедурою для всіх учасників  у сфері охорони праці.  Для працівників — це насамперед  впевненість у власній безпеці, збереження здоров'я та соціальні пільги. Для роботодавця — можливість запобігти адміністративним та кримінальним розглядам і стягненням з боку наглядових та контролюючих органів, а також судовим  позовам від працівників.

Атестація робочого місця – це обстеження умов, в яких знаходяться працівник. При проведенні атестації встановлюються фактори і причини виникнення несприятливих умов праці. Санітарно-гігієнічне дослідження виробничого середовища виявить важкість та напруженість трудового процесу, рівень хімічних речовин або пилу у повітрі робочої зони, вібрації, шуму, несприятливого мікроклімату, біологічних факторів.

Оскільки, проведення атестації  направлено на збереження  здоров'я працівників,то обов'язково визначаються технічні і організаційні заходи, які мають покращити умови праці на таких робочих місцях.

 Законодавством передбачено пільги і компенсації за роботу в шкідливих умовах. Зокрема надбавки і доплати до посадового окладу, скорочений робочий тиждень, додаткова оплачувана відпустка, безкоштовне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком тощо. 

Керівникам хочу наголосити, що непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про працю і охорону праці. Згідно з Законом України «Про охорону праці»  роботодавець повинен забезпечити свого працівника безпечними і достойними умовами праці. Тому наведення порядку на робочому місці через проведення атестації є безпосереднім обов'язком  керівника. Атестація робочого місця актуальна незалежно від того, чим займається підприємство. 

Переглядів: 137 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Falcon

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання