Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Вересень » 20 » 22 вересня – День партизанської слави.
12:51
22 вересня – День партизанської слави.

   Саме в цей день вшановують тих героїв, які наближували перемогу, воюючи в тилу ворога. Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму. І ми вшановуємо всіх, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Дорогою ціною заплатили глухівчани, як і весь український народ, за мирне небо над головою. Із  перших днів окупації починає активно діяти партизанський рух і в Глухові.
   Жахливі події війни не обминули і жителів нашого міста, Голуба Анатолія Петровича, який  народився у 1933 році в селі Землянці на Глухівщині. На очах підлітка вороги палили домівки партизан, знущались над рідними, він на власні очі бачив кров і смерть близьких людей, земляків. В сім'ї Голубів були розстріляні гітлерівцями за зв'язок з партизанами дідусь Анатолія — Максим Іванович, бабуся Акулина Костянтинівна, дядько Роман, геройськи загинули командири партизанських рот дядько Федір і батько. З 17 травня 1942 року Анатолій Голуб став юним партизаном. Разом з іншими дітьми народних месників він випасав коней, чистив патрони, залишені при відступі регулярних частин і знайдені партизанами, доглядав поранених, збирав для них суниці, чорниці, малину в Брянських лісах.Учасник Ковпаківських партизанських рейдів. Нагороджений орденами Вітчизняної війни другого ступеня, „Богдана Хмельницького II ступеня” та багатьма медалями.
   Дручок Володимир Максимович народився 08.02.1930 року у період Великої Вітчизняної війни був учасником партизанського руху під командуванням С.А.Ковпака. Нагороджений орденом "Знак Пошани", орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
   Страшна війна обірвала молоді літа та дівочі мрії ще одній нашій землячці Деркач (Зінченко) Марія Лазарівна, яка  народилася  23.05.1921року в селі Уздиця, Глухівського району, Сумської  області, тут минули  її дитинство. До Великої Вітчизняної війни закінчила курси медсестер при Глухівському відділення Червоного Хреста  і працювала в фельдшерсько – акушерському пункті рідного села.  З приходом німців стає членом сільської підпільної групи, яку очолював її батько Зінченко Лазар Ілліч. 
  2 лютого 1942 року коли до села вступили Ковпаківці Марія Лазарівна добровільно вступила до загону і стала партизанської медсестрою четвертої роти Глухівчан.  З санітарною сумкою за плечима і автоматом в руках пройшла тисячі кілометрів по глибоких ворожих тилах. Побувала в брянських лісах, правобережному Дніпрі, Карпатах, Польщі і східній Пруссії рятуючи від смерті поранених бійців . Має важке поранення. Нагороджена двома орденами Червоної зірки, орденом Вітчизняної війни першого ступеня, орденом «За мужність» і багатьма медалями.
    Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя.
   Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять. 

 

Переглядів: 102 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0