Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Серпень » 29 » Виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до дня 9 Травня
14:09
Виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до дня 9 Травня
Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щорічна разова грошова допомога до 5 травня виплачується:

- інвалідам війни I групи – десять мінімальних пенсій за віком;

- інвалідам війни II групи - вісім мінімальних пенсій за віком;

- інвалідам війни III групи - сім мінімальних пенсій за віком;

- учасникам бойових дій - п'ять мінімальних пенсій за віком;

- учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю та бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни - три мінімальних пенсій за віком;

- членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 вищезазначеного Закону, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, які не одружились вдруге, виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружились вдруге - три мінімальних пенсій за віком.
Щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня, здійснюють органи праці та соціального захисту населення через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.
Військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу кримінально-виконавчої системи України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.
Особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або утримуються в лікувально-трудових профілакторіях (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки установ кримінально-виконавчої системи України.
Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цим Законом, виплачується одна допомога – у більшому розмірі.
Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим Законом і залишилася не одержаною у зв'язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.
Допомога виплачується без особистого звернення громадян.
Законом України "Про Державний бюджет України” на відповідний рік призупиняються дії статей Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині визначення розміру щорічної разової грошової допомоги.
Постановою КМУ на відповідний рік встановлюється розмір допомоги та Порядок проведення виплати.

Категорія: Соціальна підтримка пільговиків | Переглядів: 5453 | Додав: Falcon | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0